Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

ALBANŲ DELEGACIJA DOMĖJOSI VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGA REKLAMOS SRITYJE

Foto1.1.jpg

Antradienį Konkurencijos taryboje apsilankiusiems Albanijos Respublikos delegacijos atstovams Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo skyriaus ekspertės pristatė Konkurencijos tarybos praktiką, susijusią su klaidinančios ir neleidžiamos lyginamosios reklamos vertinimu.

Svečiai supažindinti su svarbiausiomis Reklamos įstatymo nuostatomis, reglamentuojančiomis reklamos davėjų pareigą informaciją apie prekes ir paslaugas teikti tiksliai, teisingai ir neklaidinti vartotojų. Taip pat pasidalyta pastarųjų metų darbo patirtimi vykdant vartotojų teisių apsaugą reklamos srityje ir Konkurencijos tarybos atliktų tyrimų rezultatais.

2016 m. Konkurencijos taryba išnagrinėjo 292 skundus dėl galimai klaidinančių reklamų ir savo iniciatyva įvertino dar 107 reklamas. Reklamos davėjams buvo išsiųsti 158 įspėjimai nedelsiant ją nutraukti arba pakeisti. Tais atvejais, kai bendrovės nereaguoja į įspėjimus arba pakartotinai naudoja reklamas, kurios galimai pažeidžia Reklamos įstatymą, Konkurencijos taryba atlieka tyrimus, o nustačiusi pažeidimus, skiria sankcijas. Pernai už penkis Reklamos įstatymo pažeidimus įmonėms skirtos nuo 4 938 iki 8 688 Eur dydžio baudos.

Konkurencijos tarybos ekspertai nuolat rengia mokymus verslo asociacijoms, kitiems reklamos davėjams ir teikia rekomendacijas, kaip neklaidinti vartotojų ir nepažeisti Reklamos įstatymo reikalavimų.

Albanijos Respublikos delegacijos mokomasis vizitas liepos 16–22 d. Lietuvoje organizuojamas pagal ES Dvynių projektą, kurį įgyvendina Teisingumo ministerija kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba.