Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

ALYTAUS M. SAVIVALDYBĖ PRIVILEGIJAVO UAB „LITESKO“

2015 09 10

Konkurencijos taryba nustatė, kad prieš 10 metų priimti Alytaus m. savivaldybės sprendimai apribojo konkurenciją. Alytaus m. savivaldybė 2005 m. be konkurencingos procedūros papildomam 10 metų terminui pratęsė su UAB „Litesko“ sudarytas šilumos tinklų modernizavimo bei turto nuomos sutartis. Alytaus m. savivaldybė taip pat 2007 m. vienašališku sprendimu pakeitė reikalavimus dėl UAB „Litesko“ investicijų ir turto perdavimo, privilegijavo bendrovę kitų ūkio subjektų atžvilgiu, ir tokiu būdu pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį.

Konkurencijos taryba nustatė, kad savivaldybės sprendimai sukūrė skirtingas konkurencijos sąlygas ūkio subjektams norėjusiems dalyvauti Alytaus miesto šilumos ūkio modernizavimo procese ir pažeidė sąžiningos konkurencijos principus.

Konkurencijos taryba įpareigojo Alytaus m. savivaldybę per 3 mėnesius panaikinti konkurenciją ribojančius savivaldybės tarybos sprendimus.

Konkurencijos taryba primena, kad savivaldybėms vertėtų susipažinti ir savo veikloje vadovautis Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairėmis (toliau – Gairės).

Konkurencijos tarybos ekspertų parengtos Gairės išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse. Savivaldybių sprendimų poveikio konkurencijai vertinimas yra ypač aktualus teikiant transporto, atliekų surinkimo, daugiabučių administravimo paslaugas ir šilumos ūkyje.

Konkurencijos tarybos ekspertai kartu su Gairėmis parengė ir trumpą 15 punktų klausimyną, kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai.

Konkurencijos tarybos nutarimas skelbimas institucijos svetainės skiltyje Naujausi nutarimai.

Atstovė viešiesiems ryšiams