Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

EK PATVIRTINO 59 MLN. EURŲ DYDŽIO VALSTYBĖS PAGALBOS SCHEMĄ LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIUI

39520090.jpg

Europos Komisija pritarė dar vienai valstybės pagalbos schemai siekiant sumažinti COVID-19 pandemijos neigiamą poveikį ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, maisto sektoriumi, miškininkyste, kaimo plėtra ir žuvininkyste, sudarant palankesnes sąlygas skolintis iš finansų įstaigų ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovių.

Pagal paramos schemą 9 mln. eurų bus išmokėti tiesioginių dotacijų forma, 50 mln. eurų – paskolų garantijų forma. Patvirtinta schema suteiks galimybę Žemės ūkio paskolų garantijų fondui teikti individualias garantijas sunkumų dėl COVID-19 viruso patiriantiems ūkio subjektams, kurie susiduria su apyvartinio kapitalo trūkumu. Fondas taip pat galės teikti individualias garantijas dėl negrąžintos paskolos dalies grąžinimo ir negrąžintos finansinės nuomos (lizingo) sutartyje nustatytos kainos ar jos dalies sumokėjimo. Tikimasi, kad parama galės pasinaudoti maždaug 1300 ūkio subjektų.

Schema buvo patvirtinta pagal Laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemą ir bus teikiama iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Konkurencijos taryba šiuo metu aktyviai konsultuoja valdžios institucijas dėl valstybės pagalbos taisyklių taikymo paramos priemonėms, skirtoms kovoti su COVID-19 protrūkiu ar jo pasekmėmis. Kilus klausimų, prašoma kreiptis el. paštu Covid.ValstybesPagalba@kt.gov.lt.