Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

EK PRITARĖ LIETUVOS PLANAMS STEIGTI PAGALBOS VERSLUI FONDĄ

2020 05 26
coins-1726618_1920.jpg

Europos Komisija (EK) šiandien pritarė dar vienai Lietuvos valstybės pagalbos schemai, kuri leis pritraukti iki 1 milijardo eurų vertės investicijų į vidutines ir dideles įmones, nukentėjusias dėl COVID-19 protrūkio.

EK patvirtino Lietuvos planus įsteigti fondą, kurio dydis sieks iki 1 milijardo eurų. Fondas per skolos ir rekapitalizavimo priemones investuos į Lietuvoje veikiančias vidutines ir dideles įmones, kurias paveikė koronaviruso protrūkis.

Schema buvo patvirtinta pagal Laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemą.

Valstybė padarys pradinę 100 milijonų eurų investiciją ir garantuos iki 400 milijonų eurų vertės obligacijas, kurios bus išleistos papildomoms lėšoms į fondą surinkti. Tikimasi, kad dar 500 milijonų eurų bus pritraukta į fondą iš privačių investuotojų.

Rizikos pasidalinimo sutartys bus pasirašytos su privačiais investuotojais, atrinktais skaidraus, atviro ir nediskriminacinio kvietimo būdu.

Konkurencijos taryba šiuo metu aktyviai konsultuoja valdžios institucijas dėl valstybės pagalbos taisyklių taikymo paramos priemonėms, skirtoms kovoti su COVID-19 protrūkiu ar jo pasekmėmis. Kilus klausimų, prašoma kreiptis el. paštu Covid.ValstybesPagalba@kt.gov.lt.