Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

ES NARĖMS – DAUGIAU GALIMYBIŲ PASINAUDOTI VALSTYBĖS PAGALBA

2020 03 20
435953-PEA2IB-862b.jpg

Europos Komisija, siekdama sumažinti neigiamas pasekmes ekonomikai kilus COVID-19 protrūkiui, kovo 19 d. patvirtino komunikatą, leidžiantį ES valstybėms narėms pasinaudoti lankstesne valstybės pagalbos suteikimo tvarka.

Komunikatas suteikia ES narėms galimybę padėti užtikrinti įvairių įmonių likvidumą ir išsaugoti ekonominės veiklos tęstinumą per ir po COVID-19 protrūkio.

Dokumentas paremtas Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 straipsnio 3 dalies b punkto nuostatomis, kuriomis pripažįstama, kad ES ekonomika patiria rimtų sutrikimų.

Komunikate numatyta penkių rūšių pagalba sunkumus patiriančioms įmonėms: tiesioginės dotacijos, selektyvios mokesčių lengvatos ir grąžintini avansai; valstybės garantijos iš bankų imamoms paskoloms; subsidijuotos valstybės paskolos įmonėms; garantijos ir paskolos, teikiamos per kredito įstaigas ar kitas finansines įstaigas; trumpalaikis eksporto kredito draudimas.

Plačiau apie komunikatą – Europos Komisijos pranešime spaudai.

Konkurencijos taryba šiuo metu aktyviai konsultuoja valdžios institucijas dėl valstybės pagalbos  taisyklių taikymo paramos priemonėms, skirtoms kovoti su COVID-19 protrūkiu ar jo pasekmėmis.