Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

GINČĄ DĖL SKELBIMŲ SVETAINIŲ VALDYTOJŲ SUSIJUNGIMO VĖL NAGRINĖS VAAT

esti media.jpg

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patenkino Konkurencijos tarybos apeliacinį skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo institucija buvo įpareigota atlikti papildomą tyrimą dėl klasifikuotų skelbimų svetaines valdančių Estijos bendrovių „Eesti Meedia“ ir „AllePAL“ koncentracijos.

LVAT panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą, nes šis netinkamai aiškino ir taikė teisės normas, reglamentuojančias pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo tvarką, bei nepagrįstai įpareigojo Konkurencijos tarybą atlikti papildomą tyrimą. LVAT pažymėjo, kad Konkurencijos įstatyme nustatytas maksimalus 4 mėnesių pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo terminas gali būti pratęstas dar vienam mėnesiui tik paties ūkio subjekto prašymu, Konkurencijos tarybai ketinant priimti sprendimą leisti vykdyti koncentraciją pagal tam tikras sąlygas ir įpareigojimus. Tokių aplinkybių minėtu atveju nebuvo.

LVAT perdavė bylą iš naujo nagrinėti VAAT, kuris turės dar kartą nuspręsti, ar Konkurencijos taryba pagrįstai atsisakė suteikti leidimą vykyti koncentraciją Estijos bendrovei „Eesti Meedia“ įsigijus 100 proc. „AllePAL“ akcijų. Institucija 2016 m. gegužės 6 d. nustatė, jog dėl įvykdytos koncentracijos klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų rinkose Lietuvoje buvo itin apribota konkurencija.

Koncentracijos nagrinėjimo metu buvo nustatyta, kad su „Eesti Meedia“ susijusios bendrovės „Plius“ ir „Vertikali medija“ bei su „AllePAL“ susijusi „Diginet LT“ yra didžiausios klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų interneto svetainių valdytojos Lietuvoje, valdančios skelbimų portalus: www.skelbiu.lt, www.auto.plius.lt, www.autogidas.lt, www.domo.plius.lt, www.aruodas.lt. Kilus įtarimų, kad 2014 m. „Eesti Meedia“  įgijus bendrovę „AllePAL“, galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar apribota konkurencija, Konkurencijos taryba savo iniciatyva įpareigojo bendroves pateikti pranešimą apie koncentraciją. Jį išnagrinėjus nustatyta, kad koncentracija panaikino buvusią konkurenciją tarp skelbimų portalų, o po sandorio pakilo klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų kainos.

LVAT pripažino, jog Konkurencijos taryba pagrįstai netenkino „Eesti Meedia“ prašymo nutraukti koncentracijos nagrinėjimą, kai ši, likus vos šešioms darbo dienoms iki koncentracijos nagrinėjimo termino pabaigos, pateikė duomenis, kad bendrovės „Vertikali medija“ akcijos buvo perleistos tretiesiems asmenims. Teismo nuomone, objektyviai nebuvo laiko gauti papildomos informacijos, žodinių ir rašytinių paaiškinimų, reikalingų nutarimui dėl koncentracijos priimti.