Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

GINČE DĖL DOKUMENTŲ GENEALOGINIAMS TYRIMAMS KONKURENCIJOS TARYBOS VERDIKTO NEPRIREIKĖ

2006 09 07

Konkurencijos taryba posėdyje nutarė nutraukti tyrimą dėl Lietuvos valstybės istorijos archyvo veiksmų, galėjusių riboti ūkio subjektų galimybes atlikti genealoginius tyrimus, atitikties Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio (draudimas piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi) reikalavimams. Tyrimas nutrauktas, kadangi Archyvų departamento generalinis direktorius 2006 m. birželį priėmė įsakymą, kuriuo vadovaudamasis Istorijos archyvas nutraukė genealoginių tyrimų veiklą ir nebeteikia kompleksinių genealoginių tyrimų mokamų paslaugų.

Tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos, kad Istorijos archyvas nesuteikė vienodų sąlygų ūkio subjektams gauti dokumentų, kurie reikalingi genealoginiams tyrimams atlikti. UAB „Generosus dominus“ prašė ištirti, ar Istorijos archyvas, atsisakydamas su šia bendrove sudaryti sutartį dėl dokumentų didesnio kiekio išdavimo genealoginiams tyrimams atlikti ir taip varžydamas bendrovės galimybes atlikti tokius tyrimus, nepažeidžia Konkurencijos įstatymo nuostatų. UAB „Generosus dominus“ teigė, kad Konkurencijos įstatymą Istorijos archyvas galimai pažeidžia dėl to, kad turėdamas esminius gamybos išteklius (priėjimą prie genealoginiams tyrimams reikalingų dokumentų), nesuteikia vienodų sąlygų ūkio subjektams gauti reikalingus dokumentus genealoginiams tyrimams atlikti, o tokius dokumentus didesniais kiekiais teikia archyvo darbuotojams, atliekantiems genealoginius tyrimus.

Genealoginiai tyrimai – tai ne tik giminės istorijos mokslas, bet ir giminės kilmės įrašai, todėl tyrimo metu paaiškėjo kai kurios aplinkybės. Įstatymų nustatyta tvarka Istorijos archyvas, kaip vienintelis originalių dokumentų saugotojas, privalo sudaryti galimybes susipažinti su dokumentais bei išduoti pažymas. Istorijos archyvo teigimu, šios paslaugos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, bei valstybės ir savivaldos institucijoms ir įstaigoms yra teikiamos nemokamai, todėl Istorijos archyvo darbuotojų naudojami didesni dokumentų kiekiai reikalingi rengti duomenims, naudojamiems įvairiose srityse. Kompleksinių genealoginių tyrimų mokamų paslaugų teikimas buvo tik viena iš Istorijos archyvo veiklos sričių. Istorijos archyvui nutraukus šių paslaugų teikimą ir nebedalyvaujant genealoginių tyrimų rinkoje, kiti atitinkamoje rinkoje veikiantys ūkio subjektai turi vienodas galimybes konkuruoti tarpusavyje kainomis ir kokybe.

Atstovė viešiesiems ryšiams