Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KT PRANEŠIMAS APIE PIENO SEKTORIAUS TYRIMĄ IR JO PRELIMINARIŲ IŠVADŲ PRISTATYMĄ LR SEIME

2015 08 21

Konkurencijos taryba visada vertina konstruktyvią kritiką ir įsiklauso į argumentuotas pastabas. Dėkojame LR Seimo Kaimo reikalų komitetui už suteiktą galimybę pristatyti pieno rinkos tyrimą suinteresuotiems rinkos dalyviams – diskusija buvo aktyvi ir naudinga. Tiesa, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad pagrindiniai priekaištai išsakyti Konkurencijos tarybos atliktam tyrimui – faktų, statistinės analizės, situacijos palyginimo su kitų ES šalių patirtimi ir konkrečių pasiūlymų stoka – neatitinka tikrovės. Ir tyrime, ir vakar vykusiame pristatyme Seime pateikėme apibendrintą informaciją, kurioje yra ir situacijos kitose  ES šalyse aprašymas, ir konkretūs faktai, ir statistiniai duomenys iš pirminių šaltinių.

„Dėl žemų pieno kainų šiuo metu skundžiasi ir JK, ir Naujosios Zelandijos, ir Prancūzijos ūkininkai. Suprantame jų ir Lietuvos ūkininkų nepasitenkinimą, tačiau manome, kad tik noras įsigilinti į tikrąsias problemos priežastis padės ūkininkams išgyventi sunkmetį ir, susibūrus į pieno gamintojų organizacijas, sustiprinti savo efektyvumą bei derybinę galią.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Taip pat maloniai primename, kad Konkurencijos taryba jau ne kartą yra tyrusi situaciją pieno sektoriuje ir atlikusi tyrimus dėl galimų susitarimų tarp pieno perdirbėjų.

„Šiemet jau ne kartą skambėjo kaltinimai Konkurencijos tarybai dėl neva netiriamų pieno perdirbėjų ir (ar) prekybininkų draudžiamų susitarimų. Konkurencijos tarybos tyrimai ir ypač bendrovėms reiškiami kaltinimai yra grindžiami tik konkrečiais įrodymais. Privalome vadovautis aukščiausiais įrodinėjimo standartais, todėl teisinėje valstybėje tik spėlionėmis ir prielaidomis grįsti komentarai dėl galimų draudžiamų susitarimų pieno sektoriuje nėra ir negali būti argumentu pradėti tyrimą.“ – primena KT pirmininkas.

Su visa tyrimo medžiaga kviečiame susipažinti KT svetainėje:

/uploads/documents/files/2015-07-22_pranesimas_5S-14.pdf

Atstovė viešiesiems ryšiams