Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT GRĄŽINO BYLĄ DĖL KONKURENCIJOS RIBOJIMO BIOKURO RINKOJE PAPILDOMAM TYRIMUI

2018 06 15
rsz_1625.jpg

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą ir grąžino bylą dėl UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Bionovus“ (pastarosios bendrovės teisių ir pareigų perėmėja yra Estijoje registruota bendrovė „First Opportunity“) veiksmų, ribojusių konkurenciją biokuro rinkoje, Konkurencijos tarybai papildomam tyrimui atlikti.

2015 m. gruodžio 2 d. nutarimu Konkurencijos taryba nustatė, kad „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ sudarė ilgalaikį išimtinio pirkimo susitarimą, pagal kurį „Vilniaus energija“ įsipareigojo šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirkti tik iš „Bionovus“. Tokiu būdu „Vilniaus energija“ nepasinaudojo galimybe biokurą pirkti iš kitų tiekėjų galimai mažesnėmis kainomis. Abu ūkio subjektai turėjo didelę rinkos galią, todėl šis susitarimas, Konkurencijos tarybos vertinimu, turėjo neigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojams bei pažeidė Konkurencijos įstatymą.

Konkurencijos taryba už šį pažeidimą „Vilniaus energijai“ skyrė 19 004 000 Eur, o „First Opportunity“ („Bionovus“ teises ir pareigas perėmusiai bendrovei) – 3 529 000 Eur baudas.

VAAT 2016 m. spalio mėn. sprendimu buvo patvirtinęs, kad „Vilniaus energija“ ir „Binovus“ sudarė beveik dvejus su puse metų trukusį draudžiamą konkurenciją ribojantį susitarimą. 

LVAT vertinimu, Konkurencijos taryba atlikdama tyrimą padarė procedūros pažeidimų, todėl grąžino bylą tarybai papildomam tyrimui atlikti.