Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

NUTRAUKTAS TYRIMAS DĖL DRABUŽIŲ IR KITŲ APRANGOS PREKIŲ PREKYBA UŽSIIMANČIŲ ŪKIO SUBEJKTŲ VEIKSMŲ

2014 08 20

Konkurencijos taryba, apsvarsčiusi pranešimo dėl galimų UAB „Tokita, UAB „TORIJUS“, UAB „Ruberikas“, UAB „Puikios drapanos“ bei  UAB „BNA ERGO“ vertikaliųjų susitarimų dėl mažmeninių kainų nustatymo, sudarytų su Benetton group S.p.A., Bencom s.r.l. ir/ar OOO Bentrade, išvadas, tyrimą nutraukė.

Tyrimas pradėtas Konkurencijos tarybos iniciatyva, atsižvelgus į žiniasklaidoje publikuotą straipsnį, kuriame prekės ženklo United Colours of  Benetton prekėmis prekiaujančios UAB „Ruberikas“ atstovės teigimu, prekių tiekėjas reikalauja nustatyti vienodas, kaip ir kitose parduotuvėse, mažmenines aprangos prekių kainas. Tyrimo metu buvo analizuojama, ar tarp minėtų Lietuvos bendrovių ir United Colours of Benetton, Undercolours of Benetton, Sisley prekių gamintojo Benetton group S.p.A. bei jo atstovų Bencom s.r.l. ir/ar OOO Bentrade galėjo būti sudaryti vertikalieji susitarimai dėl konkurencijos teisės draudžiamų fiksuotų ar minimalių mažmeninių kainų nustatymo.

Įvertinusi visas tyrimo eigoje nustatytas aplinkybes bei bendrovių paaiškinimus, Konkurencijos taryba konstatavo, kad nėra pagrindo UAB „Tokita, UAB „TORIJUS“, UAB „Ruberikas“, UAB „Puikios drapanos“ bei  UAB „BNA ERGO“ ir Benetton group S.p.A., Bencom s.r.l. ir/ar OOO Bentrade veiksmus rinkoje laikyti draudžiamais vertikaliaisiais susitarimais.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį, kad pagal Europos Komisijos Reglamento Nr. 330/2010 nuostatas prekės gamintojui (didmenininkui) yra draudžiama nustatyti minimalią ar fiksuotą prekės perpardavimo kainą. Nors maksimalių kainų tarp prekės gamintojo ir pirkėjo komunikacija savaime nėra draudžiama, visgi tokio pobūdžio vertikalieji susitarimai tam tikrais atvejais gali sąlygoti veiksmingos konkurencijos apribojimus, ypač, kai maksimalios kainos tampa fiksuotomis. Konkurencijos taryba ateityje įmonėms pataria vengti dviprasmiškų formuluočių dėl prekių kainodaros terminų.

Pastaba

Vertikalusis susitarimas – susitarimas tarp dviejų ar daugiau ūkio subjektų, kurių kiekvienas veikia skirtingame prekės gamybos ar platinimo lygmenyje, ir kuris apima prekių pirkimo, pardavimo ar perpardavimo sąlygas.

Atstovė viešiesiems ryšiams