Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

TARPTAUTINEI DRAUDIMO GRUPEI LEISTA VYKDYTI KONCENTRACIJĄ

iStock_000047281952_Full (640x427).jpg

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Austrijos draudimo bendrovei „VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe“ (VIG) įsigyjant 100 proc. Estijos draudikės „Seesam Insurance“ akcijų ir įgyjant vienvaldę pastarosios kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2018 m. gegužės 31 d. Suinteresuoti asmenys turėjo teisę pateikti argumentuotą nuomonę dėl šios koncentracijos galimų pasekmių konkurencijai, tačiau tokių nebuvo sulaukta.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Konkurencijos ekspertai pripažino, kad po sandorio įgyvendinimo Lietuvos ne gyvybės draudimo paslaugas teikiančių ūkio subjektų skaičius sumažės, tačiau „Seesam“ iki šiol užimama dalis nagrinėtose draudimo rinkose nebuvo pakankamai reikšminga, tad koncentracija nesukels esminių pokyčių šiose rinkose.

Tarptautinė draudimo grupė VIG Lietuvoje valdo kelias įmones bei filialus. „Compensa Vienna Insurance Group“, „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje, „Compensa Life Vienna Insurance Group“ filialas Lietuvoje, bendrovė „Compensa Life Distribution“ teikia įvairias gyvybės ir ne gyvybės draudimo paslaugas. Lietuvoje taip pat veikianti „Compensa Services“ teikia žalų sureguliavimo, „VIG RE zajištovna“ – turto, nelaimingų atsitikimų, gyvybės ir sveikatos perdraudimo paslaugas.

„Seesam Insurance“ draudimo paslaugas teikia trijose Baltijos šalyse. Jos filialas Lietuvoje siūlo įvairias ne gyvybės draudimo paslaugas.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos Lietuvos Respublikoje paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.