Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

UŽ KLAIDINANČIĄ REKLAMĄ – BAUDA BENDROVEI „TAMRO VAISTINĖ“

2010 06 23

Konkurencijos taryba pripažino UAB „Tamro vaistinė“ per televizijos ir radijo kanalus skleistą reklamą, kurioje buvo teigiama „Šeimos vaistinėje savaitgaliais viskas net 15 procentų pigiau“ klaidinančia reklama, pažeidžiančia Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimus. Už klaidinančios reklamos naudojimą UAB „Tamro vaistinė“ skirta 5 000 litų bauda.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad klaidinančia pripažinta reklama UAB „Tamro vaistinė“ iniciatyva ir interesais radijo stotyse ir televizijoje buvo skelbiama nuo 2009-12-01 iki 2009-12-20. Reklamuojant akciją „Savaitgaliais viskas 15 proc. pigiau“ buvo naudojami reklaminiai teiginiai „Šeimos vaistinėje savaitgaliais viskas net 15 procentų pigiau. Taupykite Šeimos vaistinėje savaitgaliais!” Iš šių teiginių buvo galima suprasti, kad savaitgaliais, t.y. šeštadieniais ir sekmadieniais, „Šeimos vaistinėse“ turėjo būti taikoma 15 proc. nuolaida visoms prekėms be jokių išlygų. Tačiau tyrimo rezultatai leido padaryti išvadą, kad 15 proc. nuolaida nebuvo taikoma visais atvejais, tai parodė ir vartotojo, kuriam šios akcijos nuolaida nebuvo pritaikyta, skundas. Priešingai nei reklaminiuose plakatuose ir spaudoje pateiktoje reklamoje, per televiziją ir radiją skleistoje reklamoje nebuvo nurodyta, kad akcijos ir nuolaidos yra nesumuojamos ir todėl jos netaikomos reklaminiame leidinyje „Šeimos vaistinė“ nurodytoms prekėms.

Atsižvelgusi į tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir bendrovės „Tamro vaistinė“ paaiškinimus, Konkurencijos taryba padarė išvadą, kad per televizijos ir radijo kanalus skleista reklama „Šeimos vaistinėje savaitgaliais viskas net 15 procentų pigiau “ laikytina klaidinančia reklama, kadangi joje nebuvo pateikta informacijos dalis, susijusi su reklamoje nurodytos 15 proc. nuolaidos taikymo sąlygomis, t. y., kad ši nuolaida nesumuojama su nurodytomis reklaminiame leidinyje. Tokia informacija buvo būtina vartotojų suklaidinimui išvengti, kadangi vartotojai, kuriems buvo žinomos leidinyje nurodytos nuolaidos, galėjo pagrįstai tikėtis, savaitgalį pritaikius papildomą 15 proc. nuolaidą, šias prekes įsigyti dar pigiau, nei tai galėtų padaryti kitomis savaitės dienomis. Dėl to, kad buvo neišsamus, naudotas reklamos teiginys galėjo suklaidinti vartotojus, paveikdamas jų sprendimus ir veiksmus, susijusius su prekių įsigijimu UAB „Tamro vaistinė“ valdomame vaistinių tinkle „Šeimos vaistinė“.

Atstovė viešiesiems ryšiams