Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

UŽ NELEIDŽIAMĄ LYGINAMĄJĄ REKLAMĄ NUBAUSTA BENDROVĖ „NTT CABLE LIETUVA“

2010 12 16

Konkurencijos taryba pripažino, kad UAB „NTT Cable Lietuva“ internetiniame puslapyje www.nttcable.lt nuo 2009 m. sausio mėn. iki 2010 m. liepos 1 d. skelbta reklama, kurioje teigta „NTT Cable Lietuva garantuoja, kad naudodamiesi mūsų paslaugomis sutaupysite 50 proc. sumos, mokamos pagal standartinius AB „TEO LT“ tarifus“, yra neleidžiama lyginamoji reklama. Ši reklama neatitinka Reklamos įstatymo 6 straipsnyje lyginamajai reklamai keliamų reikalavimų. Už nurodytos neleidžiamos lyginamosios reklamos naudojimą UAB „NTT Cable Lietuva“ skirta 3100 Lt bauda.

Įvertinusi tyrimo, kuris buvo atliktas pagal TEO LT, AB skundą, išvadas, Konkurencijos taryba konstatavo, kad nurodytas reklaminis teiginys galėjo klaidinti reklamos vartotojus ir įtakoti jų ekonominį elgesį priimant sprendimus, susijusius su fiksuoto ryšio paslaugos užsakymu ar naudojimusi ja. Skelbtame reklaminiame teiginyje buvo tiesiogiai nurodomas UAB „NTT Cable Lietuva“ konkurentas TEO LT, AB bei lyginamos kainos. Kaip paaiškėjo,2009 m. sausio mėnesį UAB „NTT Cable Lietuva“ pasiūlė savo klientams naują produktą „Lietuva ir Pasaulis“, kuris suteikė galimybę klientams naudotis kompleksinėmis paslaugomis – ne tik tarptautiniu fiksuotu ryšiu (kaip buvo iki 2009 m. sausio mėn.), bet ir nacionalinio fiksuoto ryšio paslaugomis. Internetiniame tinklalapyje buvo patalpinta informacija apie naująjį produktą, tačiau nebuvo atnaujinta bendroji informacija apie bendrovės teikiamas paslaugas, todėl teiginys: „NTT Cable Lietuva garantuoja, kad naudodamiesi mūsų paslaugomis sutaupysite 50 proc. sumos, mokamos pagal standartinius AB „TEO LT“ tarifus“, nebuvo pakeistas. Minėtas teiginys buvo teisingas tiek, kiek jis buvo susijęs su tarptautinių fiksuoto ryšio pokalbių kainų palyginimu.

Nors Konkurencijos tarybai buvo apskųsti ir kiti UAB „NTT Cable Lietuva“ skleisti reklaminiai teiginiai, tyrimo metu įvertinus visas aplinkybes buvo nuspręsta, kad paslaugų palyginimas, išreikštas reklaminiais teiginiais, vartotojams buvo pateiktas nepažeidžiant lyginamajai reklamai keliamų reikalavimų, todėl šie reklamos teiginiai nelaikytini neleidžiama lyginamąja reklama.

Skirdama sankciją už Reklamos įstatymo pažeidimą Konkurencijos taryba atsižvelgė tiek į reklamos sklaidos trukmę, tiek į tai, kad reklama buvo skleista palyginti mažai lankomame tinklalapyje. Buvo nustatyta ir atsakomybę lengvinanti aplinkybė – padariusi pažeidimą bendrovė savo noru užkirto kelią žalingoms pažeidimo pasekmėms, t.y. UAB „NTT Cable Lietuva“ savo iniciatyva nuo 2010 m. liepos 1 d. nutraukė neleidžiamos lyginamosios reklamos platinimą.

Atstovė viešiesiems ryšiams