Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

VAAT: KONKURENTŲ SUSITARIMAS TAIKYTI MATAVIMOSI MOKESTĮ RIBOJO KONKURENCIJĄ

2018 04 12
Suknelės.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė mados namų „Vestina“ skundą ir patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai bendrovei skyrė baudą už Konkurencijos įstatymo pažeidimą.

2017 m. spalio 31 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad dvylika sostinėje veikiančių proginių drabužių nuomos ir pardavimo salonų sudarė kartelį, kai susitarė taikyti vestuvinių suknelių matavimosi mokestį ir kartu apsisprendė dėl jo dydžio – 10 Eur. Už konkurenciją ribojantį susitarimą bendrovėms skirtos nuo 1 iki 1 960 Eur baudos.

VAAT konstatavo, kad laisvas konkuravimas kainomis yra viena pagrindinių sąžiningos konkurencijos formų, o susitarimai dėl kainos fiksavimo laikomi savaime ribojančiais konkurenciją, nepaisant to, ar jie sudaromi slaptai ar apie juos pranešama viešai. Teismas atmetė ir mados namų „Vestina“ argumentą, kad sutartu mokesčiu buvo siekiama tik „atskirti tikslinę vartotojų auditoriją“. Įmonių ketinimai, sudarant susitarimą dėl kainos, nekeičia vertinimo, kad juo buvo apribota konkurencija.

Teismas įvertino, kad už susitarimą taikyti matavimosi mokestį „Vestinai“ skirta 1 260 Eur bauda yra adekvataus dydžio.

VAAT sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Kitos bendrovės, dalyvavusios šiame susitarime, Konkurencijos tarybos nutarimo neskundė ir sumokėjo baudas. Kai kurios iš jų pripažino pažeidimą – į tai institucija atsižvelgė sumažindama skiriamas baudas.