Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

VAAT NESUMAŽINO BAUDŲ KARTELIO DALYVĖMS

2019 11 18
teismas22.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.

Konkurencijos taryba 2019 m. birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

Už Konkurencijos įstatymą iš viso 977 900 Eur finansinėmis sankcijomis nubaustos įmonės pripažino konstatuotą pažeidimą, tačiau teisme ginčijo Konkurencijos tarybos skirtų baudų dydžius.

Tris atskiras bylas išnagrinėjęs VAAT „Panevėžio melioracijos“ ir „Biržų rangos“ skundus atmetė kaip nepagrįstus ir nepakeitė įmonėms skirtų baudų – atitinkamai 209 800 ir 368 900 Eur. Teismas paskelbė, kad Konkurencijos taryba įmonėms tinkamai pritaikė ekonomines sankcijas ir galutines baudas sumažino po 10 proc., atsižvelgusi į lengvinančią aplinkybę, o būtent tai, kad pareiškėjos tyrimo metu pripažino esmines pažeidimo aplinkybes. VAAT pripažino, kad baudos pagrįstai nebuvo daugiau sumažintos, nes įmonės neatliko jokių papildomų veiksmų, kurie padėtų Konkurencijos tarybai atlikti tyrimą ir nepateikė jokios tyrimui reikšmingos papildomos informacijos.

„Pasvalio melioracijos“ ir „Jadranos“ skundus VAAT patenkino iš dalies ir grąžino Konkurencijos tarybai spręsti klausimą dėl įmonėms skirtos solidarios 399 200 Eur baudos apskaičiavimo ir paskyrimo. Konkurencijos taryba ketina teikti apeliacinį skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui ir skųsti tokį VAAT išaiškinimą dėl solidarios atsakomybės taikymo netinkamumo.