Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ TOLIAU PRIVILEGIJUOJA UAB „KAUNO ŠVARA“

2016 06 16

Konkurencijos taryba nustatė, kad Kauno miesto savivaldybė neįvykdė Konkurencijos tarybos įpareigojimo sudaryti nediskriminacines sąlygas varžytis dėl galimybės teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas Kauno mieste.

Konkurencijos taryba 2008 m. birželio 5 d. nutarimu konstatavo, kad savivaldybė dar 2002 m. sprendimu suteikė privilegiją UAB „Kauno švara“ kitų bendrovių atžvilgiu ir pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo savivaldybę pakeisti įstatymą pažeidusį sprendimą ir sudaryti galimybę  visoms komunalinių atliekų tvarkymo bendrovėms dalyvauti konkurencingoje atrankoje  dėl paslaugų teikimo.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad Kauno miesto savivaldybė 2002 m. sprendimą panaikino, tačiau su UAB „Kauno švara“ sudarė vidaus sandorį dėl tų pačių paslaugų teikimo. Taigi, iš esmės situacija rinkoje nepakito – kitoms bendrovėms nebuvo sudarytos sąlygos varžytis dėl galimybės teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas Kauno miesto gyventojams ir įmonėms. Vykdydama teisės aktuose numatytą pareigą, Konkurencijos taryba dėl konkurenciją ribojančių sprendimų panaikinimo kreipsis į apygardos administracinį teismą.

Konkurencijos tarybos tikslas – kuo didesnė nauda vartotojams. Deja, matome, kad Kauno miesto savivaldybė vietoj to, kad sudarytų bendrovėms nediskriminacines galimybes varžytis  kainomis bei kokybe teikiant viešąsias paslaugas Kauno miesto gyventojams ir įmonėms, renkasi kitą kelią. Savivaldybė  ignoruoja konkurencijos teisės principus, nepaiso Lietuvos teismų išaiškinimų. Jau ne kartą Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pasakė, kad galimybė sudaryti vidaus sandorius nereiškia, kad neturi būti paisoma pareigos užtikrinti konkurencijos teisės reikalavimų vykdymą

– sako Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja.

Konkurencijos taryba pažymi, kad tai jau antras Kauno miesto savivaldybės konkurencijos pažeidimas šiais metais. Konkurencijos taryba nustatė, kad Kauno miesto savivaldybė privilegijavo SĮ „Kapinių priežiūra“.

Konkurencijos taryba pažymi, kad Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio 2 dalis draudžia viešojo administravimo subjektams priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes.

Konkurencijos tarybos ekspertai yra parengę Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gaires (toliau – Gairės), kurios išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse. Konkurencijos tarybos ekspertai kartu su Gairėmis parengė ir trumpą 15 punktų klausimyną, kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai.

Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas institucijos svetainės skiltyje Naujausi nutarimai.