Visos naujienos

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Konkurencijos įstatymu ir atsižvelgdamas į Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė Irmą Urmonaitę Konkurencijos tarybos nare. Ji šias pareigas pradės eiti nuo rugsėjo 10 d.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Konkurencijos įstatymu ir atsižvelgdamas į Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė Kariną Kučaidze Konkurencijos tarybos nare. Ji pareigas pradės eiti nuo liepos 1 d.

Pradėjus veikti Konkurencijos tarybos modernizuotam Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos ( de minimis ) pagalbos registrui, didėja skaidrumas valstybės pagalbos teikimo srityje, taip pat – mažėja verslui ir paramą administruojančioms institucijoms tenkanti administracinė našta.

Pasaulio konkurencijos institucijų veiklą kasmet analizuojantis konkurencijos teisės ir tyrimų centras „Global Competition Review“ šeštus metus iš eilės Konkurencijos tarybą įvertino kaip vieną profesionaliausių pasaulyje ir skyrė jai tris žvaigždutes iš penkių. Tokio pat įvertinimo sulaukė konkurencijos institucijos iš Švedijos, Norvegijos,...

Užtikrinti efektyvią ir sąžiningą konkurenciją viešuosiuose pirkimuose yra ne tik perkančiosios organizacijos teisė, bet ir pareiga. Perkančioji organizacija privalo veikti aktyviai ir, kilus įtarimų dėl pirkime neleistinai ribojamos konkurencijos, išsiaiškinti reikšmingas aplinkybes ir imtis atitinkamų veiksmų nesąžiningų tiekėjų atžvilgiu.

Bausti pažeidėjus ir skirti finansines sankcijas nėra pagrindinis Konkurencijos tarybos tikslas. Vykdydama tyrimus ir šalindama konkurencijos ribojimus, institucija siekia stiprinti veiksmingą konkurenciją, o tuo pačiu – prisidėti prie vartotojų gerovės. Būtent sąžininga konkurencija užtikrina vartotojams optimalų kainos ir kokybės santykį,...

Konkurencijos taryba rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerijai įvertinti pakeistą optometrijos priežiūros paslaugų teisinį reguliavimą, nes jis galimai riboja 300 ūkio subjektų galimybes toliau veikti rinkoje, o vartotojams – optikose pasitikrinti regėjimą.

Lietuvos įstatymuose įtvirtinti vidaus sandorių sudarymo ribojimai neprieštarauja Europos Sąjungos teisės normoms – taip nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT), šiandien paskelbę sprendimą.

Konkurencijos taryba, Viešųjų pirkimų tarnyba ir Centrinė projektų valdymo agentūra kreipėsi į savivaldybes bei jas vienijančią asociaciją ir paragino laikytis įstatymų reikalavimų priimant sprendimus, susijusius su sporto, sveikatingumo ir laisvalaikio infrastruktūros valdymu.

Liepos 1 d. įsigaliojo Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) pataisos, praplečiančios šiame teisės akte numatyto nesąžiningų veiksmų draudimo, taikomo didiesiems prekybininkams, sąrašą ir suteikiančios daugiau įgaliojimų Konkurencijos tarybai.

Pasaulyje stiprėjančių bei rinkose dominuojančių technologijų gigantų priežiūra ir toliau bus vienas svarbiausių konkurencijos institucijų tikslų, o tam reikia pakankamų įgaliojimų, ir naujų įgūdžių bei įrankių. Tai akcentavo Margrethe Vestager, už konkurencijos politiką atsakinga Europos Komisijos narė, savo vizito Lietuvoje metu apsilankiusi...

Konkurencijos taryba siūlo Vyriausybei svarstyti galimybes tobulinti valstybinės techninės apžiūros paslaugos teikimo sistemą, atsisakant šias paslaugas teikiančių įmonių skaičiaus ribojimo ir jų išdėstymo šalies teritorijoje kriterijaus.