Visos naujienos

MAISTO PREKIŲ IR GĖRIMŲ TIEKĖJAMS SURENGTI MOKYMAI APIE NESĄŽININGĄ PREKYBOS PRAKTIKĄ
Kaip atpažinti nesąžiningą prekybos praktiką bei kokie prekybos tinklų veiksmai yra draudžiami, – apie tai kalbėta Konkurencijos tarybos su rengtuose mokymuose, kuriuose dalyvavo 94 maisto prekių, gėrimų tiekėj ai bei juos vienijančių organizacijų nari ai .

KONKURENCIJOS TARYBOS GAIRĖS PADĖS ATPAŽINTI NESĄŽININGĄ PREKYBOS PRAKTIKĄ
Konkurencijos taryba parengė Nesąžiningos prekybos praktikos vertinimo gaires, kuriose detaliai apžvelgė teisės aktuose nustatytus prekybos tinklų draudžiamus veiksmus tiekėjų atžvilgiu, taip pat, remdamasi savo ir teismų sprendimais, pateikė praktinių pavyzdžių bei paaiškinimų.

Konkurencijos taryba, atlikusi elektroninių prekyviečių stebėseną, akivaizdžių neleistinų konkurencijos ribojimų ar kitų veiksmingą konkurenciją elektroninėje prekyboje varžančių veiksnių nenustatė. Vis dėlto institucija atkreipė šio sektoriaus atstovų dėmesį į tam tikras verslo praktikas, kurios gali kelti konkurencijos ribojimo riziką.

Lietuvos banko atliktas maisto kainų tyrimas ir Konkurencijos tarybos preliminari mažmeninės prekybos sektoriaus analizės neatskleidė požymių, leidžiančių įtarti draudžiamų susitarimų tarp įmonių ar kitų pažeidimų, dėl kurių Konkurencijos taryba galėtų pradėti tyrimą. Institucija ir toliau stebės mažmeninės prekybos sektorių, o, kilus...

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) gruodžio 28 d. nutartimi patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai pripažino bendrovę „Palink“ pažeidus Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą (MPĮNVDĮ).

Perkančiosios organizacijos gali pašalinti tiekėjus iš viešųjų pirkimų, jeigu turi įtikinamų duomenų, kad tiekėjai sudarė susitarimus, kuriais siekia iškreipti konkurenciją. Apie tokią Viešųjų pirkimų įstatyme numatytą galimybę, leidžiančią spręsti pastebėtas konkurencijos problemas, Konkurencijos taryba informavo Telšių rajono savivaldybės...

Ką svarbu žinoti žemės ūkio ir maisto produktų tiekėjui, susidūrusiam su nesąžiningais prekybininkų ar kitų jo produkcijos pirkėjų veiksmais, – apie tai kalbėta Konkurencijos tarybos bei Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros ekspertų rengtuose mokymuose, kuriuose dalyvavo 65 maisto prekių ir gėrimų tiekėjai.

Konkurencijos taryba laikosi nuomonės, kad sprendimas atidėti elektros rinkos liberalizavimo trečiojo etapo terminą gali apsunkinti nepriklausomų elektros tiekėjų veiklą ir neigiamai paveikti konkurenciją.

Tiekėjai, įpareigojantys perpardavėjus prekes vartotojams parduoti fiksuotomis kainomis ir netaikyti nuolaidų, rizikuoja pažeisti Konkurencijos įstatymą. Tokius įspėjimus verslo atstovams siunčia Konkurencijos taryba.

Konkurencijos taryba išsiuntė raštą penkis didžiuosius prekybos tinklus valdančioms įmonėms ir paragino jas atsižvelgti į pasikeitusias rinkos sąlygas ir nesiimti su gerąja verslo praktika nesuderinamų veiksmų maisto ir gėrimų tiekėjų atžvilgiu dėl sustojusio ar vėluojančio užsakymų vykdymo.

Nuo lapkričio 1 d., įsigaliojus Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) pataisoms, dar daugiau maisto prekių bei gėrimų tiekėjų gali ginti savo interesus nuo galimai nesąžiningų didžiuosius prekybos tinklus valdančių bendrovių („Lidl Lietuva“, „Maxima LT“, „Norfos mažmena“ / „Rivona“, „Palink“, „Rimi Lietuva“)...

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atsisakė atnaujinti procesą byloje dėl bendrovei „Maxima LT“ Konkurencijos tarybos skirtos baudos už Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) pažeidimą.