BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL AB „ŠVYTURYS“, UAB „JUNGTINIS ALAUS CENTRAS“ VEIKSMŲ ATITIKIMO KONKURENCIJOS ĮSTATYMO NR. VIII - 1099 5 IR 9 STRAIPSNIAMS TYRIMO NUTRAUKIMO

  • 2001 06 28
  • Nutarimo Nr.: 73
  • Nutrauktas tyrimas
Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba 2001 m. birželio 28 d. tvarkomajame Konkurencijos tarybos posėdyje išnagrinėjo klausimą Dėl AB „Švyturys“, UAB „Jungtinis alaus centras“ veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo Nr. VIIII-1099 5 ir 9 straipsniams ir tyrimo nutraukimo.
Konkurencijos taryba nustatė:
Tyrimas pradėtas pagal AB „Ragutis“ 2001 m. sausio 15 d. prašymą, kuriame pareiškėjas nurodė, kad stambiausios alaus daryklos daro spaudimą parduotuvių ir barų savininkams, reikalaudamos, kad jie neprekiautų AB „Ragutis“ produkcija, grasindamos priešingu atveju nutraukti savo alaus tiekimą, nuolaidų taikymą už apyvartos didinimą ir mokestį už reklamą. Tokiais veiksmais stambūs alaus gamintojai ir tiekėjai - AB „Švyturys“ ir UAB „Jungtinis alaus centras“ sustiprintų savo padėtį rinkoje, o jei AB „Ragutis“ būtų išstumta iš rinkos, nukentėtų ne tik AB „Ragutis“, bet ir vartotojai, nes sumažėtų produkcijos pasirinkimas. AB „Ragutis“ prašė ištirti, ar tokie stambių alaus daryklų veiksmai nepažeidžia Konkurencijos įstatymo nuostatų.
Konkurencijos taryba konstatavo:
Iš AB „Ragutis“ nurodyto įmonių sąrašo Vilniaus ir Kauno miestuose buvo patikrintos 12 viešojo maitinimo įmonių, kurioms, „Ragučio“ teigimu, už atsisakymą prekiauti AB „Ragutis“ alumi buvo siūlomos įvairios nuolaidos. Tačiau atlikti įmonių patikrinimai ir šių įmonių vadovų apklausos nepatvirtino AB „Ragutis“ prašyme nurodytų teiginių, kad stambūs alaus gamintojai ir tiekėjai - AB „Švyturys“, UAB „Jungtinis alaus centras“ reikalavo iš kai kurių pirkėjų - viešo maitinimo įmonių atsisakyti prekiauti AB „Ragutis“ produkcija, už tai žadėdami papildomas nuolaidas arba grasindami nutraukti jiems savo gaminamo alaus tiekimą. Viešojo maitinimo įmonės, kurios AB „Ragutis“ teigimu, buvo atsisakę pardavinėti jo produkciją, faktiškai šį alų pardavinėjo, o jų vadovai paneigė, kad stambiausių alaus gamintojų - AB „Švyturys“, UAB „Jungtinis alaus centras“ darbuotojai už atsisakymą prekiauti AB „Ragutis“ produkcija jiems būtų siūlę nuolaidas arba grasinę nutraukti jiems savo gaminamo alaus tiekimą.
Taigi, tyrimo metu surinkti duomenys nepatvirtino pareiškėjo teiginių, kad AB „Švyturys“ ir UAB „Jungtinis alaus centras“ veiksmai pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 ir 9 straipsnius. Įrodymų dėl minėtų įmonių veiksmų , pažeidžiančių Konkurencijos įstatymą, nepateikė ir AB „Ragutis''. Vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 30 straipsnio 1 dalimi,
Konkurencijos taryba nutarė:
Nesant įstatymo pažeidimo, tyrimą Dėl AB „Švyturys“, UAB „Jungtinis alaus centras“ veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 5 ir 9 straipsniams nutraukti.
 
Pirmininkas Rimantas Stanikūnas