BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

Pranešk mums

Kas yra kartelis?

Plačiąja prasme kartelis yra vienoje rinkoje veikiančių bendrovių susitarimas, užuot konkuravus tarpusavyje, veikti kartu ir riboti konkurenciją. Tokių susitarimų tikslas yra padidinti kartelio narių pelną vartotojų sąskaita. Bendrai nustatydamos kainas arba pasidalindamos rinkas, bendrovės nustoja konkuruoti, nejaučia spaudimo tiekti į rinką naujus produktus, gerinti kokybę ar mažinti kainas. Rezultatas – vartotojams tenka mokėti brangiau, jie gauna blogesnės kokybės ar riboto pasirinkimo prekes ir paslaugas.

Kodėl svarbu pranešti apie turimus įtarimus?

Paprastai karteliniai susitarimai sudaromi slaptai, o įrodymai neretai būna fragmentiški ir pavieniai. Todėl asmenų ir rinkos dalyvių įžvalgos ir informacija apie galimus konkurenciją ribojančius susitarimus yra būtina tam, kad tokie susitarimai būtų išaiškinti, o pažeidėjai – patraukti atsakomybėn.

Kaip reikia pranešti apie kartelį?

Jei turite informacijos apie galimą kartelį, padėkite jį išaiškinti ir praneškite mums, užpildydami pateiktą pranešimo formą.

Pateikti

Atsivėrusiame lange galėsite pateikti informaciją apie įtariamą kartelį, peržiūrėti ir išsisaugoti užpildytą informaciją prieš pateikdami ją mums. Pateikę užpildytą formą, nebeturėsite galimybės gauti mums pateiktos informacijos kopijos, nebent nurodysite savo el. paštą – tuomet pranešimo kopiją sistema Jums atsiųs automatiškai. Pateikiant pranešimą, prašome kuo tiksliau nurodyti pažeidimo pobūdį, su pažeidimu susijusias aplinkybes, įtariamus ūkio subjektus ir pridėti su pažeidimu susijusius dokumentus, jeigu juos turite.

Ar galiu pateikti informaciją anonimiškai?

Į mus kreiptis galite ir anonimiškai, nenurodydami savo kontaktinių duomenų. Anonimiškumas užtikrinamas šifruota pranešimų perdavimo sistema.  Vis dėlto, Jūsų kontaktiniai duomenys mums būtų naudingi, kad galėtume susisiekti su Jumis, kilus papildomų klausimų ar neaiškumų nagrinėjant Jūsų pateiktą informaciją, todėl būtume dėkingi, jei tokią informaciją pateiktumėte.

Kaip bus naudojama mano pateikta informacija?

Pranešimai apie galimus kartelius yra reikšmingas indėlis į Konkurencijos tarybos darbą. Jūsų pateiktą informaciją, priklausomai nuo jos pobūdžio, Konkurencijos taryba naudos arba kaip įrodymą dėl galimo konkurencijos ribojimo, arba kaip įžvalgas apie bendrovių elgesį, kurios institucijos ekspertams leis geriau suprasti situaciją rinkose ir atkreipti į ją dėmesį. Atsižvelgdama į Jūsų pateiktą bei kitą Konkurencijos tarybos turimą informaciją (įskaitant ir informaciją, kuri gali tapti žinoma ateityje), Konkurencijos taryba gali pradėti tyrimus savo iniciatyva.
Pareiškėjų tapatybė, jų prašymu, nebus atskleidžiama jokiems tretiesiems asmenims, įskaitant ir ūkio subjektus, kurie įtariami pažeidę Konkurencijos įstatymą. Konkurencijos tarybai pateikta informacija, įskaitant pranešėjų tapatybę, bus žinoma tik tam tikriems institucijos ekspertams.
Už pateiktą naudingą informaciją, kuri padeda nustatyti konkurenciją ribojantį susitarimą, gali būti atlyginama iki 100 000 Eur (daugiau informacijos čia). Jei Jūsų pateikta informacija padės Konkurencijos tarybai nustatyti pažeidimą, norėsime su Jumis susisiekti ir svarstyti išmokos mokėjimo klausimą, todėl prašome nurodyti savo kontaktinius duomenis.

O jei pats esu kartelio dalyvis?

Kartelyje dalyvavusios bendrovės, pranešusios apie savo dalyvavimą kartelyje, gali būti visiškai atleistos nuo baudos, bendrovės vadovas – nuo asmeninės atsakomybės (daugiau informacijos apie atleidimą nuo baudų taip pat galite rasti čia). Dėl taikomos procedūros tvarkos susisieksime su Jumis papildomai, todėl norėdami pasinaudoti galimybe būti atleistiems nuo baudos už pažeidimą turite būtinai pateikti savo kontaktinius duomenis.

Kokiais kitais būdais galiu pranešti apie kartelį?

Informaciją taip pat galite pateikti:

  • Adresu: Jogailos g. 14, Vilnius LT-01116;
  • El. paštu: praneskmums@kt.gov.lt;
  • Tel.: +370 5 260 8879; +370 5 212 6641.

Daugiau informacijos apie kartelius ir kitus konkurenciją ribojančius susitarimus galite rasti skiltyje „Konkurenciją ribojantys susitarimai“.

Kaip galiu pranešti apie kitus Konkurencijos įstatymo, Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus?

Informaciją taip pat galite pateikti:

  • Adresu: Jogailos g. 14, Vilnius LT-01116;
  • El. paštu: taryba@kt.gov.lt;
  • Tel.: +370 5 212 7608.

Atnaujinta: 2023 09 07