BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL ATSISAKYMO PRADĖTI TYRIMĄ DĖL GALIMŲ LAIKRAŠČIO „ŪKININKO PATARĖJAS“ REKLAMOS ĮSTATYMO 5 STRAIPSNIO PAŽEIDIMO VEIKŲ

  • 2001 12 20
  • Nutarimo Nr.: 156
  • Atsisakyta pradėti tyrimą
Konkurencijos taryba 2001 m. gruodžio mėn. 20 d. Konkurencijos tarybos posėdyje išnagrinėjo klausimą dėl atsisakymo pradėti tyrimą pagal UAB „Valstiečių laikraštis“ pareiškimą dėl galimų laikraščio „Ūkininko patarėjas“ klaidinančios reklamos naudojimo veikų tuo pažeidžiant Reklamos įstatymo 5 straipsnio 1 dalį.
Konkurencijos taryba n u s t a t ė:
Laikraštis „Ūkininko patarėjas“ platinamuose reklaminiuose lankstinukuose skelbia informaciją: „Sensacija! „Ūkininko patarėjo“ prenumerata 2002 metams-pati pigiausia iš visų respublikinių laikraščių kaimui! Netgi tų, kurie eina tik du kartus per savaitę! Neįtikėtinai pigiai!“
Konkurencijos taryba k o n s t a t u o j a:
Vadovaujantis Reklamos įstatymo 2 straipsnio 4 dalimi klaidinančia yra laikoma reklama, kuri bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia ir kuri dėl savo klaidinančio pobūdžio gali paveikti jų ekonominį elgesį arba kuri dėl šių priežasčių pakenkia ar gali pakenkti kito asmens galimybėms konkuruoti. Šiuo atveju teigti, kad laikraščio „Ūkininko patarėjas“ reklama yra klaidinanti nėra pagrindo, kadangi šio laikraščio (išeinančio 3 kartus savaitėje) vartotojams pateikiamos prenumeratos kainos yra žemesnės, negu laikraščio „Valstiečių laikraštis“ (išeinančio 2 kartus savaitėje) prenumeratos kainos. Pareiškėjo patekti vartotojų pareiškimai nerodo, kad dėl minėtos reklamos buvo paveiktas jų ekonominis elgesys.
Vadovaujantis Reklamos įstatymo 19 straipsnio 1 dalimi ir Konkurencijos įstatymo 25 straipsnio 3 dalimi bei 4 dalies 1 punktu,
Konkurencijos taryba n u t a r i a:
Atsisakyti pradėti tyrimą dėl galimos laikraščio „Ūkininko patarėjas“ klaidinančios reklamos platinimo.
 
Tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas