Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

DĖL ATSISAKYMO PRADĖTI UAB „TELE2“ VEIKSMŲ ATITIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS REKLAMOS ĮSTATYMO 6 STRAIPSNIUI TYRIMĄ

  • 2001 09 13
  • Nutarimo Nr.: 106
  • Atsisakyta pradėti tyrimą
Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba 2001 m. rugsėjo mėn. 13 d. tvarkomajame posėdyje išnagrinėjo Nesąžiningos konkurencijos tyrimų skyriaus informaciją dėl UAB „TELE2“ veiksmų atitikimo Reklamos įstatymo reikalavimus.
Konkurencijos taryba nustatė:
Šių metų rugpjūčio mėn. 31 dieną dienraščiuose „Kauno diena“, „Lietuvos rytas“, „Lietuvos žinios“ ir „Respublika“ buvo išspausdinta UAB „TELE2“ reklama, kurioje panaudotas AB „Lietuvos telekomas“ generalinio direktoriaus Tapio Paarma atvaizdas su komentaru „Atrodo, vieni operatoriai girdi tik save. Kiti klausosi vartotojų. TELE2 Kalbi pigiau.“
AB „Lietuvos telekomas“ teigimu ši reklama yra klaidinanti, kadangi joje pateikti teiginiai yra neteisingi, nepagrįsti ir gali pakenkti AB „Lietuvos telekomas“ galimybei konkuruoti telekomunikacijų rinkoje.
Konkurencijos taryba konstatavo:
UAB „TELE2“ naudojama reklama gali būti nagrinėjama pagal Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 6 straipsnį, nes šio straipsnio 5 punktas numato, kad lyginamoji reklama leidžiama, jei nediskredituoja ir nemenkina konkurento prekių, paslaugų.
UAB „TELE2“ 2001 m. raštu Nr. 01-0907 garantavo, kad „reklama paskelbta 2001 m. rugpjūčio 31 d. dienraščiuose „Lietuvos rytas“ (Nr. 203, psl.13), „Respublika“ (Nr. 203,14 psl.), „Lietuvos žinios“ (Nr. 203 ,13 psl.) nebus daugiau spausdinama“. Vadovaujantis Reklamos įstatymo 22 straipsnio 9 dalimi, sankciją, kurią būtų galima taikyti pažeidėjui už Reklamos įstatymo 6 straipsnio pažeidimą - įpareigojimas nutraukti neteisėtą reklamą. Mūsų nagrinėjamu atveju tokios sankcijos skyrimas neturi prasmės, nes UAB „TELE2“ savanoriškai nutraukė naudojamą reklamą ir įsipareigojo ateityje jos nespausdinti.
Vadovaujantis Reklamos įstatymo 17 straipsnio 2 dalimi, 19 straipsnio 1 dalimi ir Konkurencijos įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi,
Konkurencijos taryba nutarė:
Atsisakyti pradėti tyrimą dėl UAB „TELE2“ veiksmų.
 
Tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas