BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL GALIMOS KLAIDINANČIOS REKLAMOS NAUDOJIMO REKLAMUOJANT PREPARATĄ MKC „ANKIR-B“ TYRIMO NUTRAUKIMO

  • 2002 03 28
  • Nutarimo Nr.: 36
  • Nutrauktas tyrimas
Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba (toliau - Konkurencijos taryba), 2002 m. kovo mėn. 28 d. Konkurencijos tarybos posėdyje išnagrinėjo Vartojimo prekių skyriaus pateiktą informaciją apie UAB „GITANA“ veiksmus reklamuojant preparatą MKC „ANKIR - B“.
Konkurencijos taryba n u s t a t ė:
2002 m. sausio mėn. 30 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ oficialaus mokslinio -gamybinio susivienijimo EVALAR atstovo Lietuvoje reklaminiame- skelbime nurodoma, kad MKC normalizuoja žarnyno mikroflorą, pagerina medžiagų apykaitą. MKC „ANKIR- B“ tai reali galimybė atsikratyti antsvorio ir su juo susijusių ligų, nes gerokai sumažėja maisto, reikalingo pasisotinti, poreikis. Minimos reklamos davėjas UAB „GITANA“.
Konkurencijos taryba k o n s t a t u o j a:
Yra pagrindo manyti, kad UAB „GITANA“ reklaminiame skelbime kuris buvo išspausdintas dienraštyje „Lietuvos rytas 2002 m. sausio mėn.30 d.reklamuojant preparatą MKC „ANKIR - B“, panaudojo klaidinančius teiginius, kurie pagal savo požymius gali būti vertinami kaip klaidinanti reklama. Reklamos davėjas preparato, kuris yra registruotas kaip maisto papildas ( Registracijos pažymėjimas Nr. 1697/B), nurodo lieknėjimo ir gydomąjį poveikį. Pradėjus tyrimą, UAB „GITANA“ Konkurencijos tarybos administracijai savo 2002 m. kovo 19 d. raštu Nr. 1/02 pranešė, kad reklama, kurioje nurodomos preparato MKC „ANKIR - B“ gydomosios savybės, o būtent žodžiai „reali galimybė atsikratyti antsvorio ir su juo susijusių ligų“, nutraukta ir ateityje nebus skelbiama. Vadovaujantis Reklamos įstatymo 19 straipsnio 1 dalimi ir 2 dalies 3 punktu poveikio priemonė, kurią butų galima taikyti pažeidėjui už Reklamos įstatymo 5 straipsnio pažeidimą - įpareigojimas nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą. Kadangi UAB „GITANA“ tyrimo metu nutraukė aukščiau nurodytą reklamą ir įsipareigojo ateityje jos neskelbti, nėra pagrindo taikyti šią sankciją.
Vadovaudamasi Reklamos įstatymo 17 straipsnio 2 dalimi, 19 straipsnio 1 dalimi bei Konkurencijos įstatymo 30 straipsnio 1 ir 3 dalimis,
Konkurencijos taryba n u t a r i a:
1. Nutraukti tyrimą pradėtą vykdant Konkurencijos tarybos 2002 m. vasario 28 d. nutarimą Nr. 19 „Dėl galimos klaidinančios reklamos naudojimo reklamuojant preparatą MKC „ANKIR - B“l.
2. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms arba jeigu ūkio subjektas nesilaikys Reklamos įstatymo pagrindu nustatytų sąlygų ir įpareigojimų, nutrauktą tyrimą atnaujinti.
 
Pirmininkas Rimantas Stanikūnas