- 2002 09 26
- Nutarimo Nr.: 106
Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba (toliau – Konkurencijos taryba) 2002m. rugsėjo 26 d. išnagrinėjo “International Business Machines Corporation” (toliau – IBM) 2002-09-02 d. pranešimą apie koncentraciją įsigyjant “PricewarerhouseCoopers” (toliau – PwC) įmonės dalį.
Konkurencijos taryba n u s t a t ė:
2002-07-30 d. IBM ir PwC sudarė akcijų ir turto įsigijimo sutartį (toliau – Pagrindinė sutartis), kurios pagrindu IBM įgis kontrolę iš esmės viso PwC firmų tinklo valdymo konsultacijų ir informacinių technologijų paslaugų verslo (“PwC Consulting”) atžvilgiu. Šis sandoris struktūrizuotas kaip akcijų ir turto įsigijimas.
Lietuvoje 2002-09-01 buvo įsteigta UAB “PricewaterhouseCoopers Consulting”, kuriai buvo perduotas PwC priklausantis materialus ir nematerialus turtas, susijęs su PwC vykdomu valdymo konsultavimo ir informacinių technologijų paslaugų verslu Lietuvoje. Sandorio pasėkoje IBM tiesiogiai arba per dukterinę įmonę įsigis UAB “PricewaterhouseCoopers Consulting” akcijas.
Pranešime apie koncentraciją koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai nurodė, kad sutartyse susijusiose su minėtu sandoriu yra numatyti tam tikri ūkinės veiklos apribojimai:
1) PwC įsipareigoja nekonkuruoti konsultavimo paslaugų srityje 5 metus (Pagrindinės sutarties 7(17) (b) ir 10 straipsniai; Išpirkimo ir Nekonkuravimo sutarties 3 (01) (b) straipsnis, bei MCS Partnerio darbo sutarties p. D-7 (Priedas D prie Pagrindinės Sutarties);
2) PwC įsipareigojimas nesiūlyti perkeltam personalui darbo (t.y. nevilioti) 3 metus (Pagrindinės Sutarties 10(1)(e) straipsnis, Išpirkimo ir Nekonkuravimo Sutarties 3(01)(b) straipsnis, bei MCS Partnerio darbo Sutarties p. D-7 (Priedas prie Pagrindinės Sutarties);
3) PwC firmos įpareigojamos teikti tam tikras pereinamojo pobūdžio paslaugas tol, kol IBM perims PwC verslo kontrolę.
Konkurencijos taryba k o n s t a t u o j a:
Vykdoma koncentracija vertinama kaip horizontali informacinių technologijų paslaugų rinkoje Lietuvoje, tačiau koncentracijos laipsnis atitinkamoje rinkoje keičiasi nežymiai, dėl to dominuojanti padėtis nebus sukurta ar sustiprinta šioje rinkoje.
Aukščiau išdėstyti susitarimai numatantys koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų veiklos apribojimus yra tiesiogiai susiję ir reikalingi nagrinėjamos koncentracijos vykdymui, kadangi nesant aukščiau minėtų apribojimų koncentracijos įgyvendinimas žymiai pasunkėtų ar taptų negalimu. Nekonkuravimo sąlygos buvimas pateisinamas poreikiu užtikrinti, kad įgyjamas materialus ir nematerialus turtas, kuris sudaro itin didelę dalį (toks kaip įmonės reputacija, patirtis, žinios) neprarastų savo vertės iš karto po jo įgijimo. Be to, nekonkuravimo išlygos turinys yra laikinas draudimas konkuruoti neviršijantis penkerių metų.
Vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo 14 str. 1d. 1p., 14 str. 2d.,
Konkurencijos taryba n u t a r i a:
1. Leisti “International Business Machines Corporation” vykdyti koncentraciją įsigyjant “PricewaterhouseCoopers” įmonės dalį pagal pateiktą pranešimą.
2. Leisti minėtose sutartyse nustatytą “PricewaterhouseCoopers” įmonių Lietuvoje ūkinės veiklos apribojimą – įsipareigojimą nekonkuruoti su “International Business Machines Corporation” (arba jos kontroliuojamomis įmonėmis) sutartyse apibrėžtu laikotarpiu.
Pirmininkas Rimantas Stanikūnas