BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL UAB „PEJA“ VEIKSMŲ ATITIKIMO KONKURENCIJOS ĮSTATYMO NR. VIII-1099 16 STRAIPSNIO 1 DALIES 5 PUNKTUI TYRIMO NUTRAUKIMO

  • 2000 02 18
  • Nutarimo Nr.: 11
  • Nutrauktas tyrimas
Lietuvos Respublikos Konkurencijos Taryba 2000 m. vasario 18 d. tvarkomajame Konkurencijos tarybos posėdyje išnagrinėjo klausimą Dėl UAB „PEJA“ veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 16 straipsnio 1 dalies 5 punkto nuostatoms ir dėl tyrimo nutraukimo.
Konkurencijos taryba nustatė:
AB „Kalnapilis“, UAB „Utenos alus“ ir „Baltic Beverages Holding Aktiebolag“ atstovaujamų Advokatų kontora „Lydeika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ 1999 m. gruodžio 8 d. raštu kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl UAB „PEJA“ veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 1 ir 5 punktų nuostatoms.
UAB „PEJA“ nuo 1999 m. spalio mėnesio pradėjo įvežti ir platinti Lietuvoje Estijos įmonės „AS Viru Olu“ pagamintą „Kalėdinį“ ir „2000 Tūkstantmečio“ alų, išpilstytą į butelius, kurių forma pagal AB stiklo fabrikas „Aleksotas“ pateiktą išvadą tapati Pareiškėjų naudojamų butelių formai, ir kurių pramoninis dizainas užregistruotas Valstybiniame patentų biure 1999 11 26 (paraiška registracijai pateikta 1998 08 11).
Tyrimo tikslas - įrodyti UAB „PEJA“ nesąžiningų veiksmų atlikimo faktus, išsiaiškinti, ar naujos formos butelis gali būti „žymuo su skiriamuoju požymiu“, kurio paskirtis atskirti vienam asmeniui priklausančias prekes nuo kitam priklausančių prekių, ar UAB „PEJA“ įvežamo „Kalėdinio“ ir „2000 Tūkstantmečio“ alaus pakuotė yra „kito ūkio subjekto gaminio ar pakuotės imitavimas..., jeigu tai gali klaidinti dėl gaminio tapatybės“, ar buvo pažeisti daugelio ūkio subjektų ir vartotojų interesai.
Konkurencijos taryba konstatavo:
Išnagrinėjus Pareiškėjų 1999 12 08 medžiagą, 2000 01 31 Advokatų kontoros „Jurevičius ir partneriai“ pateiktą papildomą informaciją, UAB „PEJA“ atsakymus į Tarybos pateiktus klausimus bei 2000 01 17 Danijos įmonės Harboes Bryggeri raštą apie įvykusį susitarimą tarp Harboes Bryggeri A/S ir Baltic Beverages Holding, buvo nustatyta, kad naujos formos butelis negali būti žymeniu su skiriamuoju požymiu, kadangi negalima išskirti AB „Kalnapilio“ butelio, nes pareiškėjo sprendimu suteikta teisė juo naudotis AB „Ragučiui“ ir AB „Švyturiui“.
UAB „PEJA“ įvežamo „Kalėdinio“ ir „2000 Tūkstantmečio“ alaus etiketės užsakytos Danijos įmonėje Harboes Bryggeri A/S, tai tiksli Estijoje parduodamo alaus „Millennium“ etiketės kopija, išversta į lietuvių kalbą, taigi UAB „PEJA“ nesiekė tikslo imituoti kito ūkio subjekto gaminį ar jo pakuotę.
Įvyko susitarimas tarp Danijos įmonės Harboes Bryggeri A/S ir Baltic Beverages Holding AB dėl leidimo eksportuoti Estijos įmonei AS Viru Olu alų naujos formos buteliuose į Lietuvą. Šis sutarimas buvo ruošiamas ilgą laiką, o UAB „PEJA“ iki susitarimo pasirašymo įvežė minimalų alaus kiekį, kuris dėl savo mažareikšmiškumo neturėjo didelio poveikio konkurencijai.
Atlikus UAB „PEJA“ veiksmų išsamų tyrimą pagal Konkurencijos įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 1 ir 5 punktus, pažeidimų nenustatyta.
Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 30 straipsnio 1 dalimi,
Konkurencijos taryba nutarė:
1. Tyrimą Dėl UAB „PEJA“ veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 16 straipsnio 1 dalies 5 punktui nutraukti.
 
Pirmininkas R. A. Stanikūnas