Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


1 EURAS, SKIRTAS KONKURENCIJOS TARYBOS VEIKLAI, ATNEŠĖ 8 EURUS TIKĖTINOS NAUDOS VARTOTOJAMS

2021 02 15
IMG_0766KT.jpg

Konkurencijos taryba, atlikusi kasmetį savo veiklos poveikio vertinimą, suskaičiavo, kad tiesioginė nauda, kurią, tikėtina, gavo vartotojai per 2018–2020 m. laikotarpį, vidutiniškai sudarė 19,3 mln. Eur per metus ir institucijos metinį biudžetą viršijo 8 kartus.

Būdama atsakinga už konkurencijos priežiūrą rinkose, Konkurencijos taryba vadovaujasi naudos vartotojams kriterijumi ir savo veiksmais siekia sukurti kuo didesnę tiesioginę tikėtiną ekonominę naudą vartotojams. Šio dydžio ir institucijos metinio biudžeto santykis yra pagrindinis veiklos efektyvumo rodiklis, skaičiuojamas nuo 2011 m.

Konkurencijos taryba siekia, kad jos vidutinio metinio trejų metų biudžeto ir vidutinės metinės trejų metų tiesioginės tikėtinos naudos vartotojams santykis būtų ne mažesnis kaip 1:5, t. y. institucijos veiklai iš šalies biudžeto skirtas 1 euras atneštų bent 5 eurus tikėtinos naudos. Atlikus 2018–2020 m. veiklos vertinimą, paaiškėjo, kad vidutinė metinė šio laikotarpio tiesioginė tikėtina nauda vartotojams sudarė 19,3 mln. Eur, o vidutinio metinio biudžeto ir naudos santykis buvo 1:8.

Kaip ir ankstesniais metais, Konkurencijos tarybos veiklos poveikio vertinimas atliktas remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos metodologija. Naudos skaičiavimai atspindi sutaupymus, tikėtina, atitenkančius vartotojams dėl Konkurencijos tarybos priimtų sprendimų, kuriais nutraukiami konkurenciją ribojantys įmonių ir viešųjų subjektų veiksmai, piktnaudžiavimas dominuojančia padėtimi, uždraudžiamos koncentracijos arba jos leidžiamos su įsipareigojimais.

Tiesioginės naudos vertinimas neapima institucijos paskirtų (surinktų) baudų ar platesnių jos darbo aspektų – juose daugeliu atvejų neatsispindi Konkurencijos tarybos veiksmai teikiant išvadas dėl teisės aktų, švietėjiška ir prevencinė veikla stiprinant konkurencijos kultūrą visuomenėje. Vertinime taip pat neatsižvelgiama į Konkurencijos tarybos priimtų sprendimų netiesioginę naudą, pvz., sukeliamą atgrasomąjį poveikį ir suaktyvėjusią konkurenciją rinkose.

Visus Konkurencijos tarybos veiklos poveikio vertinimus galima rasti čia.