BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

24:20 VIEŠASIS SEKTORIUS KONKURENCIJOS PAŽEIDIMAIS „LAIMI“ PRIEŠ VERSLĄ

2015 06 03

Konkurencijos taryba artėjančio veiklos šimtadienio proga pasveikino naujai išrinktus Lietuvos merus bei naujai kadencijai perrinktą Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Ričardą Malinauską.

Konkurencijos taryba visiems merams, pradėjusiems vadovauti savivaldybėms, kurios anksčiau ribojo konkurenciją, išsiuntė dovanų trumpą konkurencijos klausimyną (213.1 KB ) bei priminė sprendimų poveikį reglamentuojančius teisės aktus. Vertindami, ar būsimi savivaldybės sprendimai neapribos konkurencijos bei vartotojų teisės rinktis, merai ar jų komandų nariai turės atsakyti tik į 15 klausimų.

Šis klausimynas yra Konkurencijos tarybos ekspertų parengtų Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių (508.2 KB ) (toliau – Gairės) sudėtinė dalis.

Gairės paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse. Dokumentas pateikia pavyzdžių iš Konkurencijos tarybos praktikos, kurie, tikimasi, padės sprendimų priėmėjams ir teisės aktų rengėjams išvengti nepagrįstų konkurencijos ribojimų.

„Kalbant krepšinio terminais, konkurencijos teisės pažeidinėjimo „varžybose“ rezultatu 24:20 kol kas „laimi“ viešasis sektorius, dažniausiai savivaldybės. Per pastaruosius penkerius metus dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimų Taryba priėmė 24 nutarimus dėl viešųjų subjektų sprendimų ir 20 – dėl ūkio subjektų veiksmų. Konkurencijos kultūros sklaida – vienas iš mūsų institucijos prioritetų, todėl tikimės, kad merams išsiųsti klausimynai padės jiems priimti teisingus sprendimus vartotojų gerovei,“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Savivaldybių sprendimų poveikio konkurencijai vertinimas yra ypač aktualus teikiant transporto, atliekų surinkimo, daugiabučių administravimo paslaugas ir šilumos ūkyje. Viešųjų subjektų nepagarba teisei yra tiesiogiai susijusi ir su neefektyviu mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimu.

„Teismams savivaldybės skundžia beveik visus Konkurencijos tarybos nutarimus. Konkurencijos tarybos nutarimus teismai dažniausiai patvirtina. Tačiau teismų procesai trunka metus ar dar ilgiau. Tai reiškia, kad Konkurencijos tarybos ekspertai, o vėliau teismai skiria daug brangaus laiko problemai, kurią išspręstų elementari viešųjų subjektų pagarba teisei,“ – atkreipia dėmesį Šarūnas Keserauskas.

Konkurencijos taryba tikisi, kad savivaldybėms laikytis konkurencijos teisės reikalavimų ir neprivilegijuoti savivaldybės įmonių, padės ir 2015 sausio 15 d. bei kovo 5 d. priimti Konstitucinio Teismo nutarimai. Konstitucinis teismas nurodė, kad savivaldybės privalo gerbti konkurencijos principus užtikrindamos teikimą paslaugų, kurių organizavimas pavestas savivaldybėms.

 

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 23