Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

AB „KAUNO GRŪDAI” GALIMAI ĮGYVENDINO KONCENTRACIJĄ BE KONKURENCIJOS TARYBOS LEIDIMO

iStock_000047281952_Full (640x427).jpg

2016 m. gruodžio 7 d. Konkurencijos taryba baigė tyrimą ir preliminariai nustatė, kad AB „Kauno grūdai“, įsigijusi apie 51 proc. AB Vievio paukštynas akcijų, įgijo pastarosios bendrovės kontrolę ir tokiu būdu įgyvendino koncentraciją, apie kurią nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo 2014 m. spalio 15 d. Lietuvos apeliacinio teismo nutarties pagrindu, kurioje buvo konstatuota, kad AB „Kauno grūdai“ apsimestiniais sandoriais, per statytinius įgijo apie 51 proc. AB Vievio paukštyno akcijų. Atlikusi tyrimą Konkurencijos taryba preliminariai įvertino, kad AB „Kauno grūdai“ pažeidė Konkurencijos įstatymą, kadangi įgijusi apie 51 proc. AB Vievio paukštynas akcijų įgijo šios įmonės kontrolę ir tokiu būdu įgyvendino koncentraciją.  Koncentracijoje dalyvaujančių įmonių pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais viršijo Konkurencijos įstatyme numatytas pajamų ribas, todėl apie koncentraciją iki jos įgyvendinimo turėjo būti pranešta Konkurencijos tarybai ir gautas leidimas.

Pranešimo apie baigtą tyrimą medžiaga yra skirta tik pažeidimu įtariamoms įmonėms ir suinteresuotoms šalims. Išsiųsdami pranešimą, Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai informuoja įstatymo pažeidimu įtariamus asmenis apie tyrimo išvadas, tačiau tyrimo išvadų išsiuntimas dar nereiškia, kad įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas.

Kartu su pranešimu, pažeidimu įtariami asmenys gauna galimybę susipažinti su tyrimo medžiaga bei raštu pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai taip pat gali būti teikiami žodžiu per viešą posėdį, kuriame yra išklausomi pažeidimu įtariami asmenys ir kiti suinteresuoti asmenys. Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, įvertina ir atsižvelgia į visus šalių paaiškinimus.

Konkurencijos taryba primena, kad apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 14,5 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 1,45 mln. Eur. Pranešimas apie koncentraciją turi būti pateiktas Konkurencijos tarybai iki koncentracijos įgyvendinimo. Koncentracija negali būti įgyvendinta tol, kol nėra gautas Konkurencijos tarybos leidimas.