Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

AB „LIETUVOS TELEKOMAS“ UŽ KLAIDINANČIĄ REKLAMĄ SKIRTA BAUDA

2006 03 23

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi atlikto tyrimo išvadas ir išklausiusi AB „Lietuvos telekomas“ atstovų argumentus, priėmė nutarimą dėl teiginių, naudotų AB “Lietuvos telekomas“ vykdytos akcijos „Ruduo 2005“ reklamose, skelbtose leidiniuose „Namų linija“, skrajutėse „Atvirkščias pasiūlymas“ ir bendrovės interneto puslapyje. Naudotus reklaminius teiginius, kurie išdėstyti priimtame nutarime, Konkurencijos taryba pripažino klaidinančia reklama, kadangi šie reklaminiai teiginiai, būdami neišsamūs, galėjo suklaidinti reklamos vartotojus dėl interneto prieigos įrengimo galutinės kainos ir paveikti jų ekonominį elgesį - sprendimus ar veiksmus, susijusius su interneto prieigos įrengimu. Už Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimų pažeidimą Konkurencijos taryba AB „Lietuvos telekomas“ skyrė 16 500 Lt baudą.

Atlikus Konkurencijos tarybos iniciatyva pradėtą tyrimą, buvo konstatuota, kad reklamose skelbti teiginiai, kuriais vartotojai buvo skatinami pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata ir įsigyti kompiuterį už 1 Lt įsirengiant interneto paslaugą „Takas iDO“, yra klaidinantys. Klaidinančius reklamos teiginius AB „Lietuvos telekomas“ naudojo leidinyje „Namų linija“, platintame 2005 m. rugpjūčio mėn., bei vykdant akciją „Ruduo 2005“ nuo 2005 m. rugpjūčio 16 d. iki rugsėjo 30 d. Atsižvelgęs į šios akcijos metu pateiktus pasiūlymus, vartotojas galėjo pagrįstai tikėtis, jog minimu laikotarpiu įsigijęs kompiuterį už 1 Lt ir įsirengęs AB „Lietuvos telekomas“ teikiamą paslaugą „Takas iDO“, kurios įrengimo kaina 2772 Lt, bei pasirinkęs mokėti už interneto įrengimą dalimis - po 77 litus per mėnesį trejus metus, jis susigrąžins 33 proc. nuo sumokėtų įmokų. Vartotojas, deklaravęs pajamas ir pasinaudojęs pajamų mokesčio lengvata, galėjo tikėtis nuo sumokėtos sumos susigrąžinti 33 proc., t. y. už internetą per mėnesį mokėti tik 51,59 Lt. Tačiau iš tikrųjų šia lengvata pasinaudoti vartotojas negalės, nes dalis jo įmokų bus sumokėtos 2007 m. ir 2008 m. Pagal galiojančią nustatytą tvarką Lietuvos Respublikos gyventojas, per trejus metus įsigijęs vieną asmeninio kompiuterio vienetą su programine įranga ir (arba) įsirengęs interneto prieigą ir įsigijęs šiai prieigai reikalingą įrangą, numatytas sumas galės atimti iš savo metinių apmokestinamųjų pajamų tik tuo atveju, jei šias sumas bus sumokėjęs laikotarpiu nuo 2004 m. sausio 1 d. iki 2006 m. gruodžio 31 d. Dėl to gyventojas, įsirengęs interneto prieigą pagal išperkamosios nuomos (lizingo) sutartį, pagal kurią jis įmokas mokės ir po 2006 m. gruodžio 31 d., deklaruodamas pajamas už 2007 ar vėlesnius metus, negalės atimti įmokų iš savo metinių apmokestinamųjų pajamų.

Atstovė viešiesiems ryšiams