BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

AB „ROKIŠKIO SŪRIS“ VYKDYTI KONCENTRACIJĄ LEISTA SU SĄLYGOMIS IR ĮPAREIGOJIMAIS

2003 04 03

Konkurencijos taryba balandžio 3 d. tvarkomajame posėdyje išnagrinėjo AB „Rokiškio sūris“ 2003-03-12 pateiktą pranešimą apie koncentraciją įsigyjant iki 35,3 proc. AB „Panevėžio pienas“ akcijų. Svarstytu klausimu priimtas nutarimas, kuriuo AB „Rokiškio sūris“ pagal pateiktą pranešimą leista vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 35,3 proc. AB „Panevėžio pienas“ akcijų pagal Konkurencijos tarybos nustatytas koncentracijos vykdymo sąlygas ir įpareigojimus, reikalingus dominuojančios padėties sukūrimui išvengti.

Konkurencijos taryba įpareigojo AB „Rokiškio sūris“ visais anksčiau įgytų ir papildomai įgyjamų AB „Panevėžio pienas“ akcijų balsais nebalsuoti AB „Panevėžio pienas“ visuotiniuose akcininkų susirinkimuose tais klausimais, kurie koncentracijos prasme vertintini kaip kontrolė.

AB „Rokiškio sūris“, vykdydama papildomus AB „Panevėžio pienas“ akcijų įsigijimus ir (ar) kitus koncentracijos veiksmus (pvz., derindama savo ūkinės veiklos sprendimus) , privalo kreiptis į Konkurencijos tarybą ir gauti pritarimą tokioms veikoms vykdyti.

Sąlygos, kurias AB „Rokiškio sūris“ nustatė Konkurencijos taryba duodama leidimą koncentracijai pagal pateiktą pranešimą, sudaro visas prielaidas tam, kad bendrovė, po koncentracijos padidinusi turimą AB „Panevėžio pienas“ akcijų procentą nuo 24,9 iki 35,3, praktiškai neįgytų teisių kontroliuoti AB „Panevėžio pienas“. Tai, kad AB „Rokiškio sūris“ atsisakė veto teisės teikiamų galimybių ir yra įpareigota nebalsuoti AB „Panevėžio pienas“ visuotiniuose akcininkų susirinkimuose klausimais, kurie koncentracijos požiūriu vertintini kaip kontrolė, pagrindžia 35,3 proc. akcijų paketo įsigijimo tikslingumą kaip investicinį (finansinį).

Nutarime konstatuota, kad visos bendrovės veikia tose pačiose rinkose: pieno supirkimo ir pieno produktų. Numatomą vykdyti koncentraciją Konkurencijos taryba įvertino kaip horizontalią ir stipriai keičiančią koncentracijos laipsnį atitinkamose pieno supirkimo ir nenugriebto pieno produktų rinkose. Po koncentracijos pagal Konkurencijos įstatymo 3 str. 11 d. AB „Rokiškio sūris“ ir AB „Pieno žvaigždės“ užimtų dominuojančią padėtį šiose rinkose, kadangi turėtų atitinkamai apie 61 proc. pieno supirkimo rinkos ir apie 60 proc. nenugriebto pieno produktų rinkos, ir būdamos stambiausios šiose rinkose įgytų tam tikrų pranašumų prieš konkurentus. Vienintelė artimesnė šioms bendrovėms konkurentė- AB „Žemaitijos pienas“, o kiti šių rinkų dalyviai yra pakankamai smulkūs.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas, komentuodamas priimtą nutarimą, sakė, kad nutarime nustačiusi tokias sąlygas ir įpareigojimus Konkurencijos taryba siekia užkirsti kelią dviejų didžiausių rinkos dalyvių dominavimui pieno supirkimo ir nenugriebto pieno produktų gamybos rinkose bei nesudaryti joms galimybių bendrai kontroliuoti ir valdyti AB „Panevėžio pienas“ ar net sužlugdyti jos veiklą.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18