Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SPRENDIMAI DĖL NEPRATĘSTŲ LEIDIMŲ VEŽTI KELEIVIUS PRIEŠTARAUJA KONKURENCIJOS ĮSTATYMUI

2010 07 15

Konkurencijos taryba, įvertinusi atlikto tyrimo išvadas, pripažino, kad Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 m. gruodžio mėn. priimti du įsakymai „Dėl leidimų vežti keleivius reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais“, kuriais atsisakoma pratęsti leidimus vežti keleivius reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais Alytaus mieste S. Vabuolo, E. Bernatavičiaus, R. Vytės individualioms įmonėms ir UAB „Egvira“, pažeidžia Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimus. Alytaus miesto savivaldybės administracija įpareigota per nustatytą laikotarpį (1 mėnesį) panaikinti nurodytus Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus arba pakeisti šiuos įsakymus taip, kad jie neprieštarautų Konkurencijos įstatymo 4 straipsniui.

Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio 2 dalis draudžia diskriminaciją, dėl kurios atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams. Remdamasi tyrimo metu nustatytomis aplinkybėmis, Konkurencijos taryba konstatavo, kad Alytaus miesto savivaldybės administracijos sprendimai, kuriais atsisakyta pratęsti leidimus nurodytoms įmonėms, nesant objektyvių priežasčių, kodėl būtent šioms įmonėms leidimai nepratęsiami, vertintini kaip minėtų vežėjų eliminavimas iš atitinkamos rinkos, t.y. jų diskriminavimas kitų vežėjų atžvilgiu. Dėl tokio sprendimo nurodytiems vežėjams ne tik pabloginamos sąlygos konkuruoti, bet jie apskritai netenka galimybės toliau veikti atitinkamoje rinkoje, nes jiems nebuvo sudarytos galimybės toliau vykdyti veiklą atitinkamuose maršrutuose (maršrute Nr. 14 AB „Dainava“- Vidzgiris – AB „Alytaus pieninė“ ir Nr. 8 AB „Alytaus chemija“ - AB „Alytaus pieninė“), nors jie iki tol veikė nepažeisdami teisės aktais nustatytų reikalavimų.

Nagrinėtus Alytaus miesto savivaldybės administracijos sprendimus Konkurencijos taryba įvertino kaip sukuriančius skirtingas konkurencijos sąlygas atitinkamoje rinkoje veikiantiems ūkio subjektams, kadangi kitoms konkuruojančioms įmonėms leidimai vykdyti veiklą tuose pačiuose maršrutuose buvo pratęsiami ar net išduodami nauji leidimai. Tokius savo veiksmus Alytaus miesto savivaldybės administracija grindžia būtinumu optimizuoti vežėjų veiklą mieste. Tačiau nenustatydama aiškių sąlygų ir principų dėl vežėjų atrankos,be jokio teisinio pagrindo ir argumentacijos tame pačiame maršrute praktiškai tuo pačiu metu vieną leidimą panaikindama, o kitą išduodama 3 metams į priekį, nepagrįstai varžo kai kurių vežėjų galimybes veikti rinkoje, riboja konkurenciją, taip pažeisdama Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio nuostatas.

Atstovė viešiesiems ryšiams