Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖ PAŽEIDĖ KONKURENCIJOS ĮSTATYMO REIKALAVIMUS

2005 01 06

Konkurencijos taryba, posėdyje apsvarsčiusi atlikto tyrimo išvadas, pripažino, kad Alytaus rajono savivaldybė, 2004 m. išduodama leidimus prekiauti Valstybės dienos ir „Žolinės skrynia“ švenčių metu, pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimus. Savivaldybė įspėta, kad priimdama sprendimus dėl leidimų prekiauti išdavimo, laikytųsi Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio nuostatų. Taip pat Alytaus rajono savivaldybė įpareigota panaikinti nurodytą punktą jos sprendimu 2000 m. patvirtintose „Alytaus rajono prekybos ir paslaugų teikimo viešose vietose taisyklėse“, kadangi dėl šio punkto gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Tyrimas buvo pradėtas pagal skundą, gautą iš individualios įmonės. Ši įmonė Valstybės dienos šventėje, vykusioje Alytaus rajono Daugų miestelyje, o taip pat šventėje „Žolinės skrynia“, rengtoje Pivašiūnų kaime prie ežero, ketino prekiauti alumi bei negreitai gendančiais maisto produktais ir kreipėsi leidimų į savivaldybę. Tačiau vienu atveju įmonė gavo leidimą prekiauti tokioje vietoje, kur šventės renginiai nevyko, o kitu atveju leidimas nebuvo išduotas. Leidimas prekiauti minėtų šventinių renginių teritorijose buvo suteiktas „VP Market“ tinklo įmonei, todėl individuali įmonė teigia dėl to patyrusi žalos. Tyrimo metu buvo aiškinamasi, ar dėl tokių Alytaus rajono savivaldybės veiksmų kai kuriems ūkio subjektams galėjo atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas savivaldybei suteikia teisę nustatyti prekybos viešose vietose tvarką, tačiau nesuteikia galimybės spręsti, kiek ir kokie ūkio subjektai gali prekiauti. Nustatyta, kad Alytaus rajono savivaldybė, išduodama leidimus prekiauti 2004 m. Daugų miestelyje vykusioje Valstybės dienos šventėje bei Pivašiūnuose vykusioje šventėje „Žolinės skrynia“, diskriminavo atskirus ūkio subjektus, todėl jiems galėjo atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad Alytaus rajono savivaldybės sprendimu patvirtintų „Alytaus rajono prekybos ir paslaugų teikimo viešose vietose taisyklių“ 6 punktas, leidžiantis prekiauti maisto ir nemaisto prekėmis iš autoparduotuvių tik tuose kaimuose, kuriuose nėra stacionarių parduotuvių, stacionarioms parduotuvėms suteikia privilegijas ir diskriminuoja ūkio subjektus, prekiaujančius iš autoparduotuvių. Dėl to Konkurencijos taryba pareikalavo panaikinti šią Konkurencijos įstatymui prieštaraujančią minėtų taisyklių nuostatą.

Atstovė viešiesiems ryšiams