BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ANTIDEMPINGO MUITAI – Į LIETUVĄ IMPORTUOJAMOMS NEGESINTOMS KALKĖMS

2001 01 18

Konkurencijos taryba, vadovaudamasi Antidempingo įstatymo nuostatomis, posėdyje nutarė taikyti muitus į Lietuvos Respublikos teritoriją importuojamoms Baltarusijos Respublikoje ir Rusijos Federacijoje pagamintoms negesintoms kalkėms. Baltarusijos Respublikoje pagamintoms negesintoms kalkėms nutarta taikyti 50 Lt už toną, o Rusijos Federacijoje – 45 Lt už toną antidempingo muitus. Nutarimas, Ūkio ministerijai pritarus, įsigalios kitą dieną po jo paskelbimo „Valstybės žiniose“.

Nustatytas antidempingo muitas apsaugotų likusį vienintelį Lietuvos negesintų kalkių gamintoją – AB „Naujasis kalcitas“, esančią Naujojoje Akmenėje- nuo bankroto grėsmės. Neįvedus antidempingo muito bei nutrūkus vietinių kalkių gamybai, Lietuvos rinka taptų priklausoma vien nuo importo sąlygų. Tikėtina, jog, įvedus muitą, kuris yra mažesnis nei nustatytas dempingo skirtumas, ir vietinis gamintojas, ir panašios prekės importuotojai turės galimybę tarpusavyje sąžiningai konkuruoti.

Konkurencijos taryba praėjusių metų kovo mėnesį pradėjo tyrimą dėl iš Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos dempingo kainomis į Lietuvą įvežamų negesintų kalkių. Eksportuojančių šalių vyriausybės buvo informuotos apie atliekamą dempingo tyrimą. Tyrimo metu buvo sukaupta pakankamai įrodymų bei nustatyta žala, kurią patiria vietinis gamintojas. Taip pat tyrimo metu įrodytas priežastinis ryšys tarp pastovaus kalkių importo dempingo kainomis į Lietuvos rinką augimo ir AB „Naujasis kalcitas“ užimamos rinkos dalies sumažėjimo bei mažėjančių kalkių pardavimo kiekių vietinėje rinkoje. Tiriamos prekės importas iš Baltarusijos Respublikos praėjusiais metais sudarė apie 59 proc. , o iš Rusijos – 6,7 proc. Lietuvos rinkos.

Praėjusių metų liepos mėnesį Konkurencijos taryba buvo priėmusi nutarimą dėl laikinųjų antidempingo priemonių – iš Baltarusijos Respublikos ir iš Rusijos Federacijos įvežamoms negesintoms kalkėms taikyti 36 Lt už toną laikinąjį antidempingo muitą. Nustatydama dempingo muitų dydžius ir priimdama galutinį sprendimą dėl antidempingo muitų dydžių, Taryba įvertino ne tik 2000 m. Lietuvos muitinėje deklaruotas importuojamų negesintų kalkių vidutines kainas, bet ir nuo 2000 m. sausio 10 d. mokamą 15 proc. dydžio konvencinio/autonominio muito mokestį, tiriamos prekės transportavimo geležinkeliu Lietuvoje tarifus ir kitus rodiklius.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 01 02