BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

APRIBOJUS ELEKTRONINIŲ CIGAREČIŲ PREKYBĄ, PALANKESNĖJE PADĖTYJE ATSIDURTŲ ĮPRASTŲ RŪKALŲ GAMINTOJAI

Seimui svarstant elektroninių cigarečių prekybos ribojimus, Konkurencijos taryba siūlo parlamentui įvertinti, ar būtų proporcinga apriboti tik šių gaminių prieinamumą, dėl ko būtų privilegijuojami kiti tabako produkcijos gamintojai.

Konkurencijos taryba savo iniciatyva išnagrinėjo Seimo narių parengtą Tabako kontrolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūloma, kad įsigyti elektroninių cigarečių būtų galima tik gavus gydytojo receptą ir išskirtinai tik vaistinėse. Taip siekiama mažinti elektroninių cigarečių prieinamumą, ypač nepilnamečiams asmenims dėl organizmui daromos žalos.

Institucija atkreipė Seimo Sveikatos reikalų komiteto ir Sveikatos apsaugos ministerijos dėmesį, kad apribojus elektroninių cigarečių prekybą, palankesnės sąlygos būtų suteiktos įprastų cigarečių gamintojams, nes šie patirtų mažesnį konkurencinį spaudimą iš elektroninių cigarečių gamintojų.

Konkurencijos tarybai, kuri nėra atsakinga už sveikatos politikos formavimą ir nekvestionuoja poreikio riboti tabako gaminių prieinamumą, kilo abejonių, ar tik elektroninių cigarečių prekybos ribojimas, taip privilegijuojant kitus tabako produkcijos gamintojus, yra proporcingas, ar kitų tabako gaminių vartojimas daro mažesnę žalą nepilnamečių ir paauglių sveikatai. Ribojant vartotojų pasirinkimo galimybes tam, jog būtų apsaugota žmogaus sveikata, turi būti nustatytas toks teisinis reguliavimas, kad būtų išlaikyta protinga pusiausvyra tarp Konstitucijoje valstybei įtvirtinto įpareigojimo rūpintis žmonių sveikata ir konstitucinio sąžiningos konkurencijos principo.   

Seimui siūloma įvertinti, ar, atsižvelgus į socialinės ir sveikatos apsaugos politikos interesus, sprendimas apriboti tik elektroninių cigarečių prekybą būtų proporcingas, t. y. reikėtų, be kita ko, įvertinti, ar elektroninės cigaretės pasižymi tokiomis savybėmis, kurios pateisina išskirtinių apribojimų taikymą būtent šiai produkcijai, jų netaikant įprastoms cigaretėms ir kitiems tabako gaminiams.

Atnaujinta: 2023 07 04