Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

ARMĖNIJOS KONKURENCIJOS PRIEŽIŪROS KOMISIJOS DELEGACIJA SUSIPAŽINO SU KOLEGŲ IŠ LIETUVOS IR KITŲ INSTITUCIJŲ DARBO PRAKTIKA

2022 09 12
image_50454273.JPG

Rugsėjo 6–9 d. Lietuvoje lankęsi Armėnijos konkurencijos priežiūros komisijos ekspertai iš arčiau susipažino su Konkurencijos tarybos ir kitų mūsų šalies įstaigų veikla bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo praktika.

Per vizitą, vykusį pagal ES finansuojamą Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko techninio bendradarbiavimo projektą, Armėnijos delegacijos atstovai domėjosi, kaip per tris veiklos dešimtmečius keitėsi Konkurencijos tarybos įgaliojimai tiriant konkurenciją ribojančius verslo ir viešojo administravimo subjektų veiksmus, kaip pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos parengtą metodologiją Konkurencijos taryba kasmet skaičiuoja savo veikla sukuriamą tikėtiną naudą vartotojams, kokiais atvejais Lietuvos institucija, siekdama nustatyti, ar tam tikruose sektoriuose yra sudarytos pakankamos sąlygos veiksmingai konkurencijai, inicijuoja rinkų tyrimus.

Konkurencijos tarybos ekspertai svečiams iš Armėnijos apžvelgė reikšmingiausius pastarųjų metų konkurenciją ribojančių susitarimų, piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi tyrimus, dalijosi patirtimi koncentracijų nagrinėjimo, teisės aktų ir jų projektų vertinimo srityje.

Armėnijos delegacija taip pat lankėsi institucijose, kurios aktyviai bendradarbiauja su Konkurencijos taryba. Specialiųjų tyrimų tarnyba pristatė ne vienerius metus besitęsiančio tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatus, papasakojo ir apie antikorupcinės aplinkos gerinimo iniciatyvą „Skaidrumo akademija“. Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje svečiai supažindinti su Reklamos bei Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymų priežiūra, o Lietuvos banko atstovai apžvelgė 2021 m. su Konkurencijos taryba atliktą bendrą rinkos tyrimą dėl smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių finansavimo sąlygų bei jo išvadas.