Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

ATLIKDAMA MPĮNVDĮ PRIEŽIŪRĄ KONKURENCIJOS TARYBA TAIKYS ADMINISTRACINĮ VEIKLOS PRIORITETĄ

2021 10 29
_1.jpg

Konkurencijos taryba patvirtino Paaiškinimus dėl administracinio veiklos prioriteto įgyvendinimo principų atliekant Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo priežiūrą. Teisės aktas įsigalios nuo lapkričio 1 d.

Dokumente nustatyti du pagrindiniai principai – strateginė būsimo tyrimo reikšmė ir racionalus išteklių naudojimas, kuriais vadovaudamasi Konkurencijos taryba įgyvendins Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) priežiūros veiklos administracinį prioritetą ir faktines aplinkybes priskirs prie neatitinkančių šio prioriteto. 

Jei faktinės aplinkybės bus priskirtinos prie neatitinkančių Konkurencijos tarybos administracinio veiklos prioriteto, jų atžvilgiu institucija turės teisę atsisakyti pradėti tyrimą dėl MPĮNVDĮ pažeidimų ar atliekamą tyrimą nutraukti.

Konkurencijos taryba teikė dokumento projektą viešai konsultacijai – suinteresuotieji asmenys pastabų ir pasiūlymų nepateikė.

Konkurencijos taryba, turėdama ribotus finansinius ir žmogiškuosius išteklius, stengiasi kuo efektyviau juos išnaudoti, todėl prieš pradėdama tyrimus dėl galimų MPĮNVDĮ pažeidimų, įvertina, ar būsimas tyrimas yra strategiškai svarbus atsižvelgiant į jo galimą prevencinį poveikį, pažeidimo naujumą ir kitus veiksnius, taip pat – ar šiam tyrimui reikalingi ištekliai būtų proporcingi siekiamiems rezultatams.