BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ATSAKYMŲ, AR KONKURENCIJĄ NUSTELBS REGULIAVIMAS, BUS IEŠKOMA TARPTAUTINĖJE KONKURENCIJOS TEISĖS KONFERENCIJOJE VILNIUJE

2022 09 20

Konkurencijos taryba spalio 7 d. organizuoja tarptautinę konkurencijos teisės konferenciją, skirtą institucijos veiklos 30-mečiui paminėti.

Renginys, kuriame sveikinimo kalbą sakys Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, suburs konkurencijos teisės profesionalus iš Lietuvos ir užsienio valstybių, verslininkus, įvairių priežiūros institucijų atstovus, akademikus bei politikus. Dviejose konferencijos dalyse bus apžvelgiama, kaip per pastaruosius tris dešimtmečius keitėsi konkurencijos politika ir koks vaidmuo teks konkurencijai ateityje, atsižvelgiant į vis dažniau pasitaikančius bandymus kylančias problemas spręsti reguliavimu.

Pirmoje konferencijos diskusijoje „Ar už tokią konkurenciją kovojome?“ savo įžvalgomis dalysis buvę Konkurencijos tarybos vadovai Rimantas Antanas Stanikūnas ir Jūratė Šovienė, šiuo metu vadovaujanti Ryšių reguliavimo tarnybai, bei verslo atstovai: Giedrė Kaminskaitė-Salters, „Telia Lietuva“ pardavimo ir klientų aptarnavimo vadovė, Agnė Selemonaitė, „ConnectPay“ valdybos pirmininkė, ir Ignas Staškevičius, vienas „VP grupės“ įkūrėjų.

Įžangą į antrąją renginio dalį, pavadintą „Konkurencija mirė. Tegyvuoja reguliavimas!“, pradės Europos Komisijos Konkurencijos generalinio direktorato vadovas Olivier Guersent'as savo pranešimu „Kalbos apie konkurencijos mirtį yra gerokai perdėtos!“, o prie vėlesnės diskusijos prisijungs Vokietijos federalinio kartelių biuro (Bundeskartellamt) viceprezidentas Konradas Ostas, Nyderlandų vartotojų ir rinkų tarnybos pirmininkas Martijnas Snoepas, Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas bei advokatų kontoros „White & Case LLP“ (Belgija) partneris Assimakis Komninos.

Diskusijas moderuos Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas. Konferencijos pirmoji dalis vyks lietuvių kalba, antrojoje dalyje bus diskutuojama anglų kalba.

Konkurencijos taryba kviečia iki rugsėjo 30 d. registruotis el. paštu contacts@kt.gov.lt. Vietų skaičius ribotas.

Šiemet sukanka 30 metų, kai priimtas Konkurencijos įstatymas ir veiklą pradėjo tuometė Valstybinė kainų ir konkurencijos tarnyba – Konkurencijos tarybos pirmtakė. Jos ištakas galima sieti su iškart po Nepriklausomybės atkūrimo įsteigtu Valstybiniu kainų komitetu ir vos po kelių mėnesių jį pakeitusiu Ekonomikos ministerijos Kainų departamentu.

Konkurencijos priežiūros institucijos evoliucija į nepriklausomą valstybės įstaigą apėmė keletą etapų ir truko nuo 1992 m. iki 1999 m. Per šį laikotarpį Lietuvoje ryškėjo konkurencingos rinkos požymiai ir augo sąžiningos konkurencijos priežiūros poreikis.

Konferencijos programa (450.2 KB ) (pdf).

Atnaujinta: 2022 09 20