Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

BAIGĖSI ANTROJI PIRMININKO PAVADUOTOJOS JŪRATĖS ŠOVIENĖS KADENCIJA KONKURENCIJOS TARYBOJE

Jūratė (2).jpg

Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė baigė eiti tarybos narės pareigas. Pasibaigus antrajai šešerių metų kadencijai konkurencijos institucijoje, ji nuo šiol darbus tęs dirbdama Prezidento vyriausiąja patarėja teisės klausimais.

J. Šovienė Konkurencijos taryboje dirbo 20 metų: iš pradžių – Pramonės ir statybos skyriaus vyriausiąja specialiste, nuo 2000 m. – Teisės skyriaus vyriausiąja specialiste, nuo 2003 m. – Teisės skyriaus vedėja. Tarybos nare pirmajai kadencijai J. Šovienė paskirta 2007 m., o nuo 2013 m. rugsėjo 10 d. ėjo ir pirmininko pavaduotojos pareigas.

Sukaupta patirtimi konkurencijos teisės ir politikos srityse buvusi tarybos narė dalijosi įvairiuose susitikimuose ir renginiuose. Be to, atstovavo Lietuvai dalyvaudama Konkurencijos tarybos vykdomuose paramos projektuose Sakartvele, Egipte, Armėnijoje, Ukrainoje, Kosove, Serbijoje ir kitose valstybėse, kur konkurencijos institucijoms perdavė geriausią Europos Sąjungos teisės praktiką.

J. Šovienė nuolat rašė straipsnius ir įžvalgas konkurencijos temomis. Knyga „Kartelių įtaka nacionalinei ekonomikai ir konkurencingumui”, kurią kartu su Kauno technologijos universiteto mokslininkais parašė J. Šovienė, 2016 m. buvo įvertinta Albino Rimkos (ekonomika) vardine premija.

Dirbdama Konkurencijos taryboje J. Šovienė skaitė paskaitas Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultete, be to, kurį laiką dėstė administracinio proceso teisę Mykolo Romerio universiteto studentams.

2018 m. už reikšmingą prisidėjimą prie sąžiningos konkurencijos Lietuvoje apsaugos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo J. Šovienę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. 2019 m. tarybos narė buvo išrinkta tarp profesionaliausių Europos, Amerikos ir Afrikos konkurencijos teisės eksperčių.

„Džiaugiuosi turėta galimybe kartu su visa Konkurencijos tarybos komanda prisidėti prie konkurencingesnės valstybės kūrimo”, – baigdama darbą institucijoje sakė J. Šovienė.