BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BAIGTAS BYLINĖJIMOSI PROCESAS DĖL KONKURENCIJĄ RIBOJANČIO SUSITARIMO KINO FILMŲ SEKTORIUJE

2022 02 03

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas vasario 2 d. nutraukė bylą dėl Konkurencijos tarybos nustatyto konkurenciją ribojančio susitarimo kino filmų sektoriuje, pareiškėjai „Theatrical Film Distribution“ atsisakius apeliacinio skundo.

Kino filmų platintoja „Theatrical Film Distribution“ skundė pernai balandį Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą ir prašė apeliacinio teismo jį panaikinti. Pirmosios instancijos teismas buvo patvirtinęs Konkurencijos tarybos išvadas, kad bendrovė sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, ir paliko galioti jai skirtą 33 500  Eur baudą.

2020 m. lapkričio 24 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad „Theatrical Film Distribution“ ir bendrovės „NCG Distribution“ bei „Forum Cinemas“, abi priklausančios tai pačiai įmonių grupei, apsikeitusios kino filmų demonstravimo sutartimi sudarė susitarimą dėl kino filmų platinimo kainos apskaičiavimo tvarkos ir minimalių šių kainų nustatymo.

VAAT, įvertinęs kartelio dalyvių veiksmus, konstatavo, kad vien tai, jog „Theatrical Film Distribution“ buvo perduota konkurentės „NCG Distribution“ sutartis, kurioje numatyta filmų platinimo kainos, vadinamos rentalu, apskaičiavimo tvarka ir konkretūs rentalo dydžiai, leidžia teigti, kad buvo sudarytas konkurenciją ribojantis susitarimas.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi informacijos iš bendrovės „Multikino Lietuva“. Ši nurodė, kad iš filmų platintojos „Theatrical Film Distribution“ sulaukė pasiūlymo pasirašyti kino filmų demonstravimo sutartį, identišką tai, kurią „Multikino Lietuva“ buvo jau kiek anksčiau sudariusi su kita filmų platintoja „NCG Distribution“. Abejose sutartyse sutapo filmų platinimo kainos (rentalo) apskaičiavimo tvarka ir konkrečios kainos.

Tyrimo metu Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad „Theatrical Film Distribution“ sutartį gavo iš abiejų tai pačiai įmonių grupei priklausiančių bendrovių – „Forum Cinemas“ ir „NCG Distribution“ – darbuotojų. Tokiu būdu konkurentei buvo atskleista kitos filmų platintojos „NCG Distribution“ taikoma filmų platinimo kainos ir jų apskaičiavimo tvarka. Darbuotojų tarpusavio susirašinėjimas patvirtino, kad bendrovės, platindamos filmus, susitarė taikyti vienodą kainodarą.

Kartelio dalyvėms paskaičiuotos baudos iš viso siekė daugiau nei 3,8 mln. Eur. Vis dėlto Konkurencijos taryba atsižvelgė į tai, kad per COVID-19 pandemiją kino filmų sektorius susidūrė su išskirtiniais veiklos apribojimais, ir sumažino bendrovėms paskaičiuotas baudas 80 proc.

„Theatrical Film Distribution“ atsiėmus apeliacinį skundą, Konkurencijos tarybos nutarimas įsiteisėjo visų trijų bendrovių atžvilgiu, nes kitos pažeidėjos jo neskundė. Bendrovės jau yra sumokėjusios į valstybės biudžetą joms skirtas baudas: „Forum Cinemas“ – 707 500 Eur, o „NCG Distribution“ – 26 600 Eur, „Theatrical Film Distribution“ – 33 500  Eur.

Atnaujinta: 2022 02 03