BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BAIGTAS DEGTUKŲ DEMPINGO TYRIMAS

2001 03 15

Konkurencijos taryba posėdyje priėmė nutarimą baigti importuojamų į Lietuvą Latvijoje pagamintų paprastų buitinių degtukų dempingo tyrimą. Nutarimas, kuris įsigalios jį paskelbus „Valstybės žinių“ priede „Informacinai pranešimai“, nustato į Lietuvą importuojamų Latvijoje pagamintų degtukų dempingo skirtumą. Konkurencijos taryba priėmė Latvijos Respublikos eksportuotojų - degtukus gaminančių įmonių AS „Kometa“ (Ryga) ir SIA „Liepajas serkocini“- įsipareigojimus dėl jų produkcijos eksporto į Lietuvos muitų teritoriją minimalios kainos.

Tyrimas dėl į Lietuvą iš Latvijos dempingo kainomis įvežamų degtukų buvo pradėtas vienintelės Lietuvoje degtukų gamintojos AB „Liepsna“ prašymu. Konkurencijos taryba, baigusi pirmąjį šios dempingo bylos etapą, 2000 m. birželio 22 d. priėmė nutarimą dėl laikinųjų priemonių -antidempingo muitų - taikymo. Nustatyti muitai galiojo pusę metų.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį, norėdami patikrinti ir patikslinti iš Latvijos degtukų gamintojų gautus duomenis bei sukaupti papildomos informacijos, Konkurencijos tarybos specialistai atliko tyrimą Latvijos degtukų fabrikuose. Šiemet kovo pradžioje Konkurencijos taryboje Latvijos degtukų gamintojų prašymu įvyko suinteresuotų šalių konsultacijos. Jų metu buvo aptarta galimybė priimti Latvijos degtukų gamintojų įsipareigojimą dėl jų produkcijos eksporto kainos. Po šių konsultacijų, Konkurencijos tarybai pasiūlius konkretų degtukų eksporto minimalios kainos dydį, Latvijos gamintojai įsipareigojo padidinti paprastų buitinių degtukų eksporto į Lietuvos muitų teritoriją kainą. Atsižvelgusi į šias bei kitas priežastis Taryba nutarė baigti minėtą dempingo tyrimą ir netaikyti antidempingo muito Latvijos gamintojų degtukams.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 01 02