Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


BAIGTAS IKITEISMINIS TYRIMAS DĖL BANDYMO PAPIRKTI KONKURENCIJOS TARYBOS DARBUOTOJĄ

iStock_000016031916_Large.jpg

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl bandymo papirkti Konkurencijos tarybos Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vyriausiąjį specialistą. 

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2015 metų liepos 15 d., kai STT Vilniaus valdybos pareigūnai sulaikė du įmonių vadovus ir savininkus, kurie Konkurencijos tarybos specialistui pasiūlė 14 000 eurų kyšį.

Kyšis buvo pasiūlytas už tai, kad Konkurencijos tarybos atliekamo tyrimo rezultatas būtų palankus draudžiamu susitarimu viešuosiuose pirkimuose įtartoms įmonėms.

Šis pavyzdys – tai akivaizdus įrodymas, kad tirdami Konkurencijos įstatymo pažeidimus Konkurencijos tarybos darbuotojai remiasi pačiais aukščiausiais moralės kriterijais, o atsakingoms institucijoms padėdami atskleisti korupcinę nusikalstamą veiklą prisideda prie skaidresnio ir efektyvesnio viešojo sektoriaus

–Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas

Už nustatytus konkurencijos pažeidimus minėtoms įmonėms grėsė rimtos sankcijos: bauda, galinti siekti 10 proc. bendrųjų metinių pajamų, ir sustabdytas Europos Sąjungos paramos lėšų – apie 174 000 eurų, išmokėjimas.

Ši korupcinė nusikalstama veika atskleista Konkurencijos tarybai aktyviai ir betarpiškai bendradarbiaujant su ikiteisminį tyrimą atlikusia STT ir prokurorais.