BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BALTIJOS ŠALIŲ KONKURENCIJOS TEISĖS KONFERENCIJOJE – DĖMESYS SKAITMENIZACIJOS, ŽALOS ATLYGINIMO IR TEISĖS AKTŲ VERTINIMO IŠŠŪKIAMS

Konkurencijos taryba gegužės 18 d. organizuoja tradicinę Baltijos šalių konkurencijos teisės konferenciją ir kviečia konkurencijos teisės praktikus, verslo, viešojo sektoriaus, akademinės bendruomenės atstovus diskutuoti apie nedidelių konkurencijos institucijų vaidmenį užtikrinant konkurenciją skaitmeninėse rinkose, naujoves ir teisėkūros iniciatyvas privataus konkurencijos teisės įgyvendinimo srityje, aptarti aktualijas, susijusias su teisės aktų poveikio konkurencijai vertinimu.

Daugėjant įmonių, perkeliančių verslus į elektroninę erdvę, skaitmeninių rinkų problemos konkurencijos institucijoms tampa vis aktualesnės. Skaitmeninės rinkos suteikia daugiau galimybių pažeidėjams riboti konkurenciją, o iš konkurencijos institucijų reikalauja didesnės kompetencijos ir technologinio pasiruošimo pažeidimus aiškinantis. Koks yra nedidelių konkurencijos institucijų vaidmuo užtikrinant konkurencijos taisyklių priežiūrą ir atliekant tyrimus skaitmenizacijos amžiuje? Ar yra kitų, nei tyrimai, būdų spręsti konkurencijos problemas sparčiai besikeičiančiose rinkose?

Nors Direktyvos dėl žalos, patirtos dėl valstybių narių ir Europos Sąjungos konkurencijos teisės nuostatų pažeidimo, atlyginimo nuostatos nacionalinėje teisėje galioja nuo 2017 m., privatūs ieškiniai dėl tokios žalos atlyginimo Lietuvos konkurencijos teisės praktikoje vis dar nėra plačiai paplitę. Kokios priemonės galėtų paskatinti asmenis aktyviau kreiptis į teismus ir ginti savo teises reikalaujant konkurencijos teisės pažeidimais padarytos žalos atlyginimo? Kokios naujausios teisėkūros iniciatyvos buvo parengtos šioje srityje? Kokie galimi žingsniai ateityje?

Lietuvoje privalomas teisės aktų projektų poveikio konkurencijai vertinimas, kurį turi atlikti teisės aktų iniciatoriai, įsigaliojo 2019 m., tačiau vis dar retai sulaukiama vertinimų tiek dėl planuojamų smulkių reguliavimo pokyčių, tiek dėl reikšmingų ekonominių projektų. Kaip užtikrinti, kad poveikio konkurencijai vertinimas veiktų veiksmingai ir pasiektų keliamus tikslus?

Šiais ir kitais klausimais bus diskutuojama renginyje, kuriame pranešimus skaitys:

Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas;

Philipas Marsdenas, Anglijos banko Vykdomojo sprendimų komiteto pirmininko pavaduotojas;

Niklas Brueggemannas, Europos Komisijos Konkurencijos generalinio direktorato pareigūnas, atsakingas už konkurencijos politiką;

Dina Lurje, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja;

Antonio Capobianco, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Konkurencijos politikos skyriaus l. e. p. vadovas;

Pavelas Jacunskij, Konkurencijos tarybos Konkurencijos politikos grupės vadovas.

Anglų kalba vyksiantis renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. Registracija vyksta iki gegužės 14 d.

Konferencijos programa (660.7 KB ).

Atnaujinta: 2021 05 19