BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BENDROVEI „INVALDA INVL” LEISTA ĮSIGYTI GYVYBĖS DRAUDIMO VERSLĄ BALTIJOS ŠALYSE

Konkurencijos taryba davė leidimą vykdyti koncentraciją akcinei bendrovei „Invalda INVL“ netiesiogiai per įmonę „INVL Life“ įsigyjant bendrovės „Mandatum Life Insurance Company Limited“ vykdomą gyvybės draudimo verslą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje ir įgyjant jo vienvaldę kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2021 m. rugsėjo 7 d. Kiti rinkos dalyviai (suinteresuoti asmenys) Konkurencijos tarybai nepateikė argumentuotų nuomonių apie būsimo sandorio galimas neigiamas pasekmes konkurencijai.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Invalda INVL“ vykdo investicinę veiklą. Su bendrove susijusi ir sandorio tikslais įsteigta įmonė „INVL Life“ po koncentracijos vykdys draudimo veiklą. Kitos įmonės užsiima investicine veikla, pensijų ir investicinių fondų, alternatyvių investicijų ir privataus kapitalo, portfelių valdymu, teikia žemės ūkio paskirties žemės administravimo, su pastatų priežiūra susijusias paslaugas ir kt.

„Mandatum Life Insurance Company Limited“ perleidžiamas verslas apima įmonei priklausančių Lietuvos, Latvijos ir Estijos filialų gyvybės draudimo veiklą, t. y. draudimo portfelį, kurį sudaro Baltijos šalyse pasirašyti gyvybės draudimo polisai, susijęs turtas, sutartys, gautinos bei mokėtinos sumos, įsipareigojimai ir darbuotojai, informacija bei medžiaga, reikalinga sklandžiai perimti ir valdyti draudimo portfelį.

„Mandatum Life Insurance Company Limited“ veikia per Lietuvos filialą. Ketinamas įsigyti verslas apima šio filialo vykdomą gyvybės draudimo veiklą, kuria, įgyvendinus koncentraciją, filialas nebeužsiims.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2021 11 25