BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BUVĘS KARTELĮ SUDARIUSIOS ĮMONĖS VADOVAS NEGALĖS 3 METUS EITI VADOVAUJANČIŲ PAREIGŲ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvusiam bendrovės „Žagarės inžinerija“ vadovui Daumantui Kraujaliui, tiesiogiai prisidėjusiam prie kartelinio susitarimo sudarymo, trejiems metams apribota teisė užimti vadovaujančias pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje.

LVAT atmetė Konkurencijos tarybos apeliacinį skundą, kuriame institucija prašė D. Kraujaliui ketveriems metams apriboti teisę eiti viešojo ir privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti kolegialaus priežiūros ir valdymo organo nariu bei skirti 9 000 Eur baudą. LVAT pripažino, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas pagrįstai D. Kraujaliui sušvelnino skiriamą sankciją iki trejų metų apribojant teisę užimti vadovaujančias pareigas, atsižvelgdamas į padaryto pažeidimo pavojingumą ir mastą. Teismas nurodė, kad skiriant sankciją vadovui, turi būti vertinama ir draudžiamo susitarimo finansinė išraiška, taip pat kokią ekonominę sankciją už šio pažeidimo padarymą gavo pats ūkio subjektas.

2016 m. Konkurencijos taryba nustatė, kad konkurentės „Žagarės inžinerija” ir „Rovaltra”, dalyvaudamos viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus ir iš anksto nustatė laimėtoją. Už konkurenciją ribojantį susitarimą „Rovaltrai“ skirta 70 400 Eur, o „Žagarės inžinerijai“ – 33 400 Eur bauda. Konkurencijos tarybos išvadas 2019 m. patvirtino LVAT.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

Vadovaujantis Konkurencijos įstatymu, visų ūkio subjektų vadovų, kuriems galioja teismų paskirtos sankcijos, sąrašas skelbiamas Konkurencijos tarybos interneto svetainėje. Pagal Konkurencijos tarybos asmens duomenų tvarkymo taisykles ši informacija skelbiama iki teismo paskirtų sankcijų galiojimo pabaigos.

Atnaujinta: 2021 03 16