BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BYLĄ DĖL LKL IR KREPŠINIO KLUBŲ SUSITARIMO NAGRINĖS LVAT IŠPLĖSTINĖ KOLEGIJA

2024 02 01

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 31 d. nusprendė iš esmės atnaujinti bylos dėl Konkurencijos tarybos 2021 m. nustatyto Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ir 10 LKL klubų draudžiamo susitarimo nagrinėjimą.

Trijų teisėjų kolegija, įvertinusi skundžiamo pirmosios instancijos teismo sprendimo turinį ir kitus aspektus, konstatavo, kad byloje keliami teisiškai sudėtingi klausimai dėl reguliavimo aiškinimo ir taikymo konkurencijos srityje. Siekiant teisingai išspręsti bylą, būtina tinkamai nustatyti teisiškai reikšmingas aplinkybes, vertinti kilusio administracinio ginčo pobūdį, jo sukeliamas teisines pasekmes teismų praktikos ir teisės aktų aiškinimo kontekste, o tai neabejotinai gali turėti reikšmės panašaus pobūdžio byloms nagrinėti. Todėl nuspręsta atnaujinti bylos nagrinėjimą ir prašyti LVAT pirmininko sudaryti išplėstinę penkių teisėjų kolegiją.

2022 m. birželį Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo institucija buvo pripažinusi, jog LKL ir 10 klubų sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, taip pat ir  skirtas baudas – iš viso 40 080 Eur. Institucija nesutiko su teismo motyvais ir sprendimą apskundė LVAT.

2021 m. lapkritį Konkurencijos taryba nustatė, jog LKL ir 10 krepšinio klubų 2020 m. kovo 13 d. LKL neeilinio valdybos posėdžio metu priėmė sprendimą nutraukti 2019–2020 m. čempionatą dėl COVID-19 viruso sukeltos pandemijos, remdamiesi nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybe, ir tuo pačiu susitarė, kad nuo 2020 m. kovo 13 d. klubų krepšininkams nebus mokami atlyginimai ar piniginės kompensacijos už likusią čempionato dalį.

Institucijos vertinimu, nesant bendros pozicijos dėl atlyginimų ar kitokių finansinių kompensacijų mokėjimo nutraukus čempionatą, krepšininkai būtų galėję gauti konkurencingą atlygį, būtų turėję didesnes galimybes derėtis. Šie veiksniai būtų galėję nulemti tiek žaidėjų sprendimus dėl klubo pasirinkimo kitam LKL čempionatui, tiek skirtingas klubų pozicijas naujajame sezone.

Atnaujinta: 2024 02 01