BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

CEMENTO RINKĄ REGULIUOS IR ANTIDEMPINGO MUITAI, IR GAMINTOJŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

2001 07 18

Šiandien Konkurencijos taryba, vadovaudamasi Antidempingo įstatymo reikalavimais, pritarė galutinai nustatytam dempingo skirtumui iš Baltarusijos Respublikos, Ukrainos ir Rusijos Federacijos į Lietuvą įvežamam portlandcemenčiui ir priėmė nutarimą dėl antidempingo muitų taikymo bei priėmė kai kurių gamintojų įsipareigojimus dėl minimalių eksporto kainų. Nustatyta kiekybinė muito norma. Į Lietuvos muitų teritoriją įvežamam Baltarusijoje pagamintam cementui nutarta taikyti 52 Lt/t, Ukrainoje pagamintam - 47 Lt/t, o Rusijos Federacijoje pagamintam - 22 Lt/t antidempingo muitus.

Posėdyje taip pat nutarta priimti kai kurių Baltarusijos Respublikos eksportuotojų ( VRUP „Belaruskij cementny zavod“, VO “Kričevcementnošifer“) įsipareigojimus dėl jų gaminamo portlandcemenčio eksporto į Lietuvos muitų teritoriją minimalių kainų, kurios yra konfidencialios. Šiems eksportuotojams nebus taikomas baltarusiškam cementui nustatytas antidempingo muitas.

Konkurencijos tarybos priimtas nutarimas įsigalios pritarus Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai ir jį paskelbus „Valstybės žiniose“.

Konkurencijos taryba, atlikdama tyrimą dėl į Lietuvą dempingo kainomis įvežamo cemento ir siekdama pagerinti padėtį Lietuvos cemento rinkoje bei pagelbėti AB „Akmenės cementas“, šių metų pradžioje pusei metų buvo įvedusi laikinuosius antidempingo muitus, kurie buvo taikomi iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos į Lietuvą importuojamam cementui. Be to, baltarusiškam ir rusiškam portlandcemenčiui yra nustatytas 25 proc. konvencinis muitas. Laikinųjų antidempingo muitų taikymas padėjo AB „Akmenės cementas“ padidinti savo rinkos dalį bei pardavimų apimtis.

Priėmusi nutarimą dėl antidempingo muitų įvedimo į Lietuvą iš Baltarusijos Respublikos, Ukrainos ir Rusijos Federacijos importuojamam portlandcemenčiui ir priėmusi kai kurių cemento gamintojų įsipareigojimus dėl minimalios eksporto kainos, Konkurencijos taryba baigė dempingo tyrimą. Ne vėliau kaip po 6 mėn. bus atlikta nustatytų antidempingo muitų taikymo ir eksportuotojų įsipareigojimų dėl minimalios eksporto kainos peržiūra.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 17