Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

„CSC TELECOM“ ATSIĖMĖ SKUNDĄ DĖL KONKURENCIJOS TARYBOS NUTRAUKTO TEO LT, AB VEIKSMŲ TYRIMO

2012 09 06

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2012 m. rugpjūčio 29 d. nutartimi, UAB „CSC Telecom“ („CSC Telecom“) atsiėmus skundą, nutraukė bylą dėl Konkurencijos tarybos (KT) 2012 m. kovo 1 d. nutarimo, kuriuo buvo nutrauktas tyrimas dėl TEO LT, AB (TEO) veiksmų teikiant fiksuoto telefono ryšio paslaugas.

„CSC Telecom“, kartu su kitais fiksuoto ryšio operatoriais, kreipėsi į KT teigdami, kad TEO taikė nepagrįstai mažas kainas savo vartotojams, skambinantiems TEO tinkle ir į judriojo ryšio tinklus. Tuo tarpu TEO vartotojams, skambinantiems į alternatyvius fiksuoto ryšio tinklus (pareiškėjų tinklus), buvo taikomos per didelės kainos. Tokiais veiksmais, pareiškėjų nuomone, TEO ribojo jų galimybes konkuruoti teikiant fiksuoto ryšio paslaugas.

Atsižvelgdama į tai, kad  elektroninių ryšių veiklą Lietuvoje reguliuoja Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), KT tyrimo metu vertino, ar pareiškėjų skundžiami TEO veiksmai gali būti nagrinėjami Konkurencijos įstatymo pagrindu. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad RRT yra patvirtinusi įpareigojimus TEO, kuriais siekiama užtikrinti, jog TEO netaikytų per mažų, paslaugos teikimo sąnaudų neatitinkančių, kainų, taip nepagrįstai ribojant konkurenciją. Konkurencijos taryba konstatavo, kad pareiškėjų skundžiamus veiksmus nagrinėti kompetentinga yra būtent RRT.

Be to, įvertinus tyrimo metu surinktus duomenis, nebuvo pagrindo teigti, jog TEO taikomos skambučių į kitus fiksuoto ryšio tinklus kainos buvo nesąžiningai aukštos ir pažeidžiančios Konkurencijos įstatymą, kadangi taikytos kainos nepadengė visų su šių paslaugų teikimu susijusių sąnaudų.

 

Konkurencijos tarybos komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams