BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DALYTI PASKOLAS, ĮKEIČIANT VARTOTOJO NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ, GALI NE KIEKVIENAS LOMBARDAS

2019 04 23

Konkurencijos tarybos atlikta stebėsena atskleidė, kad kai kurios lombardų veiklą vykdančios bendrovės reklamuoja paskolas su galimybe vartotojams įkeisti savo nekilnojamąjį turtą (NT), nors ne visos įmonės gali teikti su NT įkeitimu susijusius kreditus. Įspėjimų sulaukę lombardai pašalino arba įsipareigojo pašalinti galimai klaidinančias reklamas.

Stebėseną vykdę Konkurencijos tarybos ekspertai patikrino 17-os ūkio subjektų, teikiančių lombardo paslaugas, internete skleistas reklamas. 7 lombardai reklamavo galimybę paskolinti vartotojams pinigų įkeičiant jų NT.

Su NT įkeitimu susijusius kreditus gali teikti tik asmenys, įrašyti į viešąjį kredito davėjų sąrašą, kuris skelbiamas Lietuvos banko interneto svetainėje. Konkurencijos taryba nustatė, kad nė vienas iš 7 lombardų, reklamavusių paskolas už įkeičiamą NT, nebuvo įtraukti į minėtą sąrašą, todėl išsiuntė įspėjimus nutraukti galimai klaidinančią reklamą. Visi lombardai reklamas pašalino arba įsipareigojo pašalinti.

Siekiant išvengti galimo vartotojų klaidinimo ateityje, likusiems 10 lombardų pateiktos rekomendacijos, kaip šie turėtų reklamuoti paslaugas, jeigu nuspręstų siūlyti kreditus įkeičiant vartotojų NT.

Neatsakingo skolinimosi pasekmės gali būti itin skaudžios vartotojams, todėl norime atkreipti jų dėmesį, kad dalyti paskolas, įkeičiant NT, gali ne kiekvienas ūkio subjektas. Raginame vartotojus, prieš apsisprendžiant imti paskolą iš lombardo, pasitikrinti, ar tokias paslaugas teikianti bendrovė įrašyta į viešąjį kredito davėjų sąrašą.

Erika Lukšė, Konkurencijos tarybos Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo grupės vadovė

Ši Konkurencijos tarybos vykdyta stebėsena buvo prevencinio pobūdžio, kuria siekta informuoti reklamos skleidėjus apie teisinį reglamentavimą.

Primename, kad nuo 2019 m. gegužės 1 d. Konkurencijos tarybos vykdomas Reklamos įstatymo priežiūros funkcijas perims Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Tokį sprendimą priėmė Seimas, pritaręs Reklamos ir dar kelių įstatymų pataisoms.

Už klaidinančios ar neleidžiamos lyginamosios reklamos naudojimą įmonėms gali būti skiriama bauda nuo 289 iki 8 688 Eur, o tais atvejais, kai nustatyti reikalavimai pažeidžiami pakartotinai per vienus metus nuo baudos paskyrimo, gali būti skiriama iki 34 754 Eur bauda.

 

Atnaujinta: 2019 04 23