BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DANTŲ IMPLANTŲ GAMINTOJA GALĖS ĮSIGYTI PLATINIMO BENDROVES

Konkurencijos taryba davė leidimą Šveicarijos bendrovei „Straumann Holding“ įsigyti po 100 proc. Lietuvos įmonių „Gravitonas“ ir „Med grupė“ akcijų bei per pastarąją netiesiogiai – po 100 proc. Latvijos bendrovės „Med grupe“ ir Estijos bendrovės „Med grupe“ akcijų, perimant vienvaldę jų kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. liepos 18 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Straumann Holding“ priklauso dantų implantų gamintojai ir ortodontinių sprendimų kūrėjai „Straumann Group“, kuri vienija tokius prekės ženklus, kaip „Anthogyr“, „ClearCorrect“, „Dental Wings“, „Medentika“, „Neodent“, NUVO, „Straumann“ ir kt.

Lietuvoje „Straumann Group“ veikia per Šveicarijos bendrovę „Institut Straumann“ ir Turkijoje registruotą įmonę „Batigroup Dental Diş Ürünleri Ticaret“. Pasitelkusi išimtinį platintoją „Med grupę“, „Institut Straumann“ mūsų šalyje parduoda dantų implantacijai skirtus produktus ir juos eksportuoja į pasirinktas rinkas, o „Batigroup Dental Diş Ürünleri Ticaret“ parduoda dantų implantų sistemas.

Įsigyjamos keturios minėtos bendrovės platina odontologijoje naudojamus produktus, instrumentus ir įrangą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje. Lietuvos bendrovė „Med grupė“ taip pat platina dantų implantų sistemas, regeneracijos produktus, medžiagas atkuriamiesiems produktams gaminti, tam tikrus odontologijai skirtus instrumentus ir įrangą, organizuoja kvalifikacijos tobulinimo kursus gydytojams odontologams bei odontologijos srities specialistams.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2023 08 08