BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL KINIJOS VEIKSMŲ NUKENTĖJUSIOS LIETUVOS ĮMONĖS GALĖS GAUTI FINANSINĘ PARAMĄ

2022 04 27

Europos Komisija vakar patvirtino naują valstybės pagalbos priemonę, skirtą paremti nuo Kinijos diskriminacinių prekybos apribojimų nukentėjusias Lietuvos įmones ir padėti joms gauti finansavimą.

Bendras numatomas finansinės priemonės biudžetas – 130 mln. eurų.  Lietuvoje veikiančios įmonės galės gauti iki 5 mln. eurų paskolas. Tikimasi, kad ši parama leis įmonėms pritaikyti savo verslo veiklą prie pasikeitusios padėties rinkoje, perorientuoti verslo strategijas ir padidinti likvidumą, kad galėtų laipsniškai gauti finansavimą iš privačių finansų įstaigų.

Paskolos galės būti naudojamos tik naujoms gamybos priemonėms iš įvairių šaltinių įsigyti, ieškoti galimybių įeiti į naujas verslo rinkas. Paskolos turės būti grąžintos per 24 mėnesius.

Patvirtinta priemonė galios iki 2027 m. gruodžio 31 d. arba iki Kinijos nustatytų apribojimų panaikinimo, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau.

Konkurencijos taryba, kaip koordinuojanti institucija valstybės pagalbos klausimais, nuolat konsultuoja ir teikia metodinę pagalbą valdžios institucijoms dėl valstybės pagalbos taisyklių taikymo paramos priemonėms.

Atnaujinta: 2022 04 27